ششمین جلسه شورای اداری شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

نظری فرماندار شهرستان دهگلان در ششمین جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید و با بیان این که دکتر روحانی در حالی دولت را تحویل گرفت که رشد اقتصادی کشور منفی و خزانه خالی بود، افزود: با این وجود با تلاش های این دولت هم اکنون رشد اقتصادی ایران مثبت شده است و هر روز شاهد کاهش تورم در کشور هستیم.

نظری فرماندار شهرستان دهگلان در ششمین جلسه شورای اداری این شهرستان  با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید و با بیان این که دکتر روحانی در حالی دولت را تحویل گرفت که رشد اقتصادی کشور منفی و خزانه خالی بود، افزود: با این وجود با تلاش های این دولت هم اکنون رشد اقتصادی ایران مثبت شده است و هر روز شاهد کاهش تورم در کشور هستیم.

 وی ادامه داد: دولت یازدهم با شعار اعتدال روی کارآمد و به دور از افراط و تفریط گام های موثری در برداشتن مشکلات جامعه برداشته است.

نظری به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای را موفقیتی بزرگ برای ملت ایران عنوان کرد و افزود: وعده دولت در زمینه حفظ دستاوردهای هسته ای ملت ایران عملی شد و به تمامی دنیا به اثبات رسید که انرژی هسته ای حق مسلم همه مردم ایران است که در دولت دکتر روحانی محقق شد

 فرماندار دهگلان گفت: یکی دیگر از این وعده ها، کنترل تورم بود که تورم بالای 40 درصد به زیر 10 درصد رسید و یک آرامش اقتصادی در کشور ایجاد کرد.

وی گفت: دولت رشد اقتصادی 5 درصد وعده کرده بودند که برابر سازمان آمار و حتی تائید صندوق بین المللی پول  و با توجه به وضعیت نامناسب و نامطلوبی که در جهان حاکم است جمهوری اسلامی به برکت برنامه ریزی های عاقلانه و دور از احساس که دولت داشت ما شاهد رشد اقتصادی از منفی 6 به بالای مثبت 6 بودیم.

وی گفت : دولت تدبیر و امید با رشد اقتصادی 6/5 درصد که در بخش کشاورزی 8 درصد و در بخش صنعت نفت و گاز که شاهد کاهش فروش نفت و تعطیلی چاهای نفت در دولت قبلی بودیم ، از 900 هزار بشکه به دو میلیون و هفصد هزار بشکه صادرات نفت رسید.

در ادامه نظری گفت : همه ما دولتی هستیم و همه وظیفه داریم و توقع دارم از کلیه مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان که با معرفی دستاوردهای دولت،  امید را در دل مردم ایجاد کنند.

وی گفت : ما بعد از انقلاب تورم تک رقمی نداشتیم و هم اکنون شاهد تورم تک رقمی هستیم و البته  آشفتگی هایی که  در گذشته  بوده باعث شده که جامعه  ی  ما هنوز این تغییرات  و دستاوردها را لمس نکرده باشد و این به زمان نیاز دارد که مردم ما این دستاوردها را احساس کنند.

 وی گفت: بی شغلی و بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی که در گذشته رخ داد ناشی از سیاستهای غلط  بوده که در قالب ظرف و هنجار نامناسب برنامه ریزی شده بود.

نظری ادامه داد: در حوزه تجارت خارجی برای اولین بار بعداز انقلاب  در سال 95 ما تراز مثبت داشتیم یعنی ارزش ریالی صادرات ما بر واردات ما پیشی گرفته است که معمولا در سالهای گذشته تراز منفی بود و این شاخصهایی است که علائم مثبتی در اقتصاد به ما نشان می دهد که در یک ریل مناسب داریم حرکت می کنیم.

فرماندار دهگلان اضافه کرد: میدان مشترک پارس جنوبی که مشترک بین ایران و قطر است که از  20 سال پیش کشور قطر شروع به برداشت کرده بود و قبلا قطر که 2 برابر بیشتر از ایران برداشت می کرد ولی کشور ایران  برای اولین بار از کشور قطر پیشی گرفت و این نشان از فضای مناسب و مطلوب سیاست خارجی دولت تدبیر و امید می باشد.

وی همچنین گفت: در آخرین اجلاس اوپک سیاستهای نفتی ایران  جایگاه اصلی خود را پیدا کرد و نفت ما که پارسال که 30 دلار بود  به 50 دلار رسید و در همین اجلاس بود که سهمیه ایران برای فروش نفت از قبل بیشتر شد.

نظری در ادامه جلسه گفت: با تمام وجود مشکلات ما در بیشتر شاخصها  رشد مناسبی داشتیم و علیرغم کاهش قیمت نفت و کمبود اعتبارات استانی،ملی و ماده 180 ولی انضیاط مالی و صداقت در مجموعه ی دولت داشتیم و این دستاوردها به طور قطع اگر  حمایتهای مقام معظم رهبری  و همکاری و هماهنگی سایر قوا و سایر نهادهای انقلابی نبود این اتفاقات نمی افتاد.

وی گفت : خدا را شاکریم و سپاسگزاریم  با تمهیداتی که اندیشیده شده در سایه سیاستهای مدبرانه مقام معظم رهبری کشور ما در منطقه از بالاترین ضریب امنیتی برخورداراست و اگر این امنیت و آسایش نباشد هیچ چیز دیگر معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه اعتماد مردم به دولت افزایش یافته و ایران به عنوان کشوری در محدوده دید جهان قرار گرفته است، افزود: بی شک امید به توسعه اقتصادی امروزه به علت افزایش امنیت و ثبات در کشور افزایش چشمگیری یافته است و ایران اسلامی هم اکنون به صورت جزیره امنی در منطقه شناخته می شود

وی افزود: دولت در حوزه سیاست داخلی برنامه و طرح های مهم اجرایی کرده که تاکید و توجه به سلامت یکی از مهم ترین آنهاست.

افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت از مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید است که تا پیش از دولت یازدهم هیچ دولتی آن را عملیاتی و اجرایی نکرد.

وی اظهارداشت: با همت دولتمردان، علاوه بر کاهش دغدغه های سلامت مردم در پرداخت هزینه های درمان ، شاهد اجرای عدالت در دسترسی به امکانات درمانی و پزشکان متخصص به خصوص در مناطق محروم هستیم.

گفت : دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت توانست ضمن کاهش میزان پرداختی از جیب مردم رضایتمندی عمومی را نیز افزایش دهد.

وی همچنین در این جلسه گفت: ما در سال 95 شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی در شهرستان بودیم  و افزایش بسیار خوبی در محصولات کشاورزی داشتیم و درآمد خوبی نصیب مردم شهرستان شد و رویکرد کشاورزی به سمت صرفه جویی و تحول در حوزه کشت داشته است.

فرماندار دهگلان گفت: ضریب نفوذ جمعیت گاز شهرستان دهگلان بالای 90 درصد می باشد و اظهار امیدواری کرد که دیگر  روستاهای باقیمانده که انگشت شمار بوده، هم در سال آینده از نعمت گاز برخوردار شوند.

فرماندار شهرستان دهگلان در ادامه جلسه با اشاره   به سخنان مقام معظم رهبری در مورد حساسیت و اهمیت عرصه انتخابات در کشورمان تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم  اعلام کردند، انتخابات در کشورمان مظهر حضور پررنگ مردم در صحنه و اعتباربخشی ملی به ارزش‌ها و آرمان‌های خلق شده است.

وی  ادامه داد: ما بار دیگر از تمام مدیران شهرستانی انتظار داریم در صحنه انتخابات تنها با هدف فراهم کردن بستر حضور با شکوه مردم حاضر باشند و از تبلیغات له و یا علیه نامزدی و یا جانبداری از فرد خاص پرهیز کنند.

فرماندار دهگلان در این جلسه به مهمترین کارکردهای انتخابات که از جمله انتقال مسالمت آمیز گردش نخبگان و گردش قدرت، احساس طراوت و شادابی در میان مردم، افزایش دانش سیاسی و اجتماعی جامعه، فرصتی برای بیان قانونی خواسته ها و حمایت از برنامه ها و ... اشاره کرد.

وی به 9 گروه غائب انتخابات اشاره کرد و علت عمده آنها را در نا آگاهی و بی اعتمادی و نارضایتی اعلام کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید در راستای افزایش سرمایه اجتماعی باید هم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه انتخابات داشته باشند و ایجاد اعتماد نمایند و با ارائه خدمت صادقانه و بی منت در راستای جلب رضایت مردم تلاش کنند.

فرماندار شهرستان دهگلان همچنین گفت : ان شاء الله با تعامل و هماهنگی های لازم  وهمکاری شما  انتخاباتی سالم و باشکوه و بدون کوچکترین حاشیه در شهرستان برگزار کنیم.

فرمانداردر ادامه گفت: خوشبختانه بر اساس فرآیندهای تعریف شده و طبق جدول زمانی طراحی شده، کارها با دقت و شایستگی لازم در حال پیگیری است و مسائلی که بخواهد روند انتخابات را با مشکل مواجه سازد، وجود ندارد.

درپایان فرماندار دهگلان بیان داشت: تا مدت باقیمانده تا برگزاری انتخابات تلاش خواهیم کرد که بسترها و زمینه های لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر انتخابات فراهم شود و به برگزاری پرشور انتخابات و احساس مسئولیت و دقت هر چه بیشتر مسئولین تاکید نمود.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

 

24 اسفند 95