جشن میلاد کوثر در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

به مناسبت میلاد دخت مکرم نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دهگلان با حضور فرماندار، بانوان دهگلانی و مسئولان شهرستان برگزار شد.

به مناسبت میلاد دخت مکرم نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دهگلان با فرماندار، بانوان دهگلانی و مسئولان شهرستان برگزار شد.

در این مراسم نظری فرماندار دهگلان ضمن تبریک میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: زنان جامعه امروز ما باید صبر، گذشت و ساده زیستی آن بزرگ بانوی اسلام را الگوی خود سازند.

وی افزود: زن در نهاد خانواده نقش محوری دارد و هرچقدر بانوان به ارزش های حضرت زهرا خود را آراسته ‏کنند نقشی ماندگار تر در تربیت نسل های آینده خواهند داشت.

نظری گفت: زنان و بانوان جامعه ایران اسلامی باید تمام همت و تلاششان آن باشد که سیره و روش حضرت فاطمه زهرا (س) را در سطح جامعه گسترش دهند.

وی ضن تقدیر از حضور بانوان شهرستان در این جشن به نقش حساس بانوان در خانواده‌ها  اشاره کرد و گفت: بانوان نقش مهمی در تربیت فرزندان و سلامت خانواده‌ها ایفا می‌کنند.

نظری به نقش و مقام زنان و مادران در جامعه اشاره کرد و گفت: نقش و جایگاه زن در دین اسلام برجسته است و تمامی آحاد مردم و مسئولان باید به جایگاه زنان و مادران این مرز و بوم  توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: اسلام زن را به عنوان مسئله مهم زندگی و حیات انسانی در مسائل اجتماعی، اخلاقی می داند و از او به عنوان عضوی موثر در جامعه نام می برد
 
در ادامه سعادت کریمی مسئول امور بانوان شهرستان گفت: زن در دین اسلام از ارزش و جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است بطوریکه آیات قرآن  و سیره رسول گرامی اسلام(ص) این موضوع را به وضوح نشان می دهد.

کریمی ارزش و جایگاه زن مسلمان را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: تربیت نسلی سالم بزرگترین رسالت و در اولویت اول وظیفه مادران و زنان مسلمان در جامعه است.
در پایان مراسم از زنان نمونه شهرستان تجلیل شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

25 اسفند 95