برگزاری جشن پدران آسمانی با حضور معاون فرماندار در شهرستان دهگلان

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) ظهر امروز مراسم جشن پدران آسمانی با حضور فرزندان شهدا و مسئولین شهرستان در کانون شهید مطهری دهگلان برگزارشد.

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) ظهر امروز مراسم جشن پدران آسمانی با حضور فرزندان شهدا و مسئولین شهرستان در کانون شهید مطهری دهگلان برگزارشد.

 در این مراسم ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع) با اشاره به خصوصیات اخلاقی آن حضرت گفت: همه ما باید زندگی حضرت علی (ع ) را باید در زندگی الگو قرار بدهیم واز خصوصیات اخلاقی حضرت بزرگترین درسهای زندگی را باید آموخت.

وی با اشاره به صبر و تحمل پدران و خانواده های شهدا گفت: شهدا بخاطر آب و خاک و مردمشان از جان خود گذشتند  و هستی خود را فداکردند که جا دارد از پدران این شهدا به عنوان پدران آسمانی تکریم و تجلیل کنیم و بر ضرورت سرکشی از خاندان مکرم شهدا و ایثارگران تاکید کرد.
ماموستا  محمدی گفت: خانواده ای شهدا نمونه واقعی صبر و بردباری هستند و همه ما باید از این خانوادهای معظم درس صبر و بردباری را یاد بگیریم.

وی بر پیوند و ارتباط ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از ایثارگران با مناسبت های مذهبی و دینی و احیاء، حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره گیری ازظرفیت فرهنگی این روز اشاره کرد و گفت: ایجاد بستر مناسب ورود فرزندان و یادگاران معظم شهدا برای زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره پدران آسمانی و  نهادینه كردن فرهنگ قدر شناسی و سپاس گزاری از مقام والای پدر در جامعه از طریق فرزندان معظم شهداء از اهداف برگزاری این همایش است.

در پایان مراسم از 16 پدر شهید  که در قید حیات هستند تجلیل شد.
حاضرین پس از تجلیل از پدران و فرزندان شهدا با حضور در گلزار مطهر شهدا مزار مطهر را گلبارا ن کردند.

23 فروردين 96