برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی با حضور فرماندار

نظری فرماندار دهگلان درجلسه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی با اشاره به شعارسال جاری از سوی مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال گفت: این شعار سال تاکید بر ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و حمایت از تولید داخلی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نظری فرماندار دهگلان درجلسه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی با اشاره به شعارسال جاری از سوی مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال گفت: این شعار سال تاکید بر ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و حمایت از تولید داخلی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این جلسه گفت: از سال 1393 تا پایان سال 1395 جمعا 430000000000 میلیارد ریال تسهیلات به تعداد  1659طرح خرد و کلان در زمینه های کشاورزی و دامداری اعم ازطرحهای مشاغل خانگی ، صنایع دستی و طرح های خدماتی توسط دستگاه های اجرایی مانند اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی ، صنعت، معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی، بنیاد شهید، شورای مبارزه با مواد مخدر  ،  فنی حرفه ای  و کمیته امداد از طریق بانکها  به متقاضیان تسهیلات طرحهای اشتغالزایی اعطا گردیده است.
وی کل طرحهای اشتغالزایی  خرد و متوسط  تا سال 95 را 2309 طرح با اعتبار  60 میلیارد تومان و 4 طرح کلان اعم از طرح لاستیک بارز، طرح کیمیا کاشت، طرح تولید ام دی اف مهر پویش اولان و طرح گاوداری 2000 راسی  با اعتبار   740 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: جمعا کل طرحهای اشتغالزایی 2313 طرح با اعتبار 800 میلیارد تومان و 3549 نفر در این طرحها مشغول بکار شده اند.
وی با اشاره به شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال برنامه های سال 96 و با  پیروی و سر لوحه قرار دادن شعار  سال از سوی مقام معظم رهبری 4 هدف و برنامه را به دستگاه های مربوطه ابلاغ کرد: 1. بیان وضعیت موجود اشتغال و سرمایه گذاری تا سال 96 -2. شناسایی ظرفیتها و پتانسیلهای جدید در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری – 3. شناسایی منابع سرمایه گذاری اعم از دولتی و خصوصی – 4. شناسایی موانع و مشکلات تولید و اشتغال در شهرستان

وی افزود: در این زمینه لازم است که جلسه ویژه ای با حضور بانکهای عامل شهرستان برای بحث سرمایه گذاری شود و با پرداخت تسهیلات زمینه ایجاد اشتغال را فراهم و حمایت کنند.

فرماندار دهگلان گفت: برای طرح توسعه اقتصاد شهرستان، پتانسیل و ظرفیت هر منطقه باید شناسایی شوند و دستگاههای ذیربط باید وضعیت موجود برای اشتغالزایی درحوزه های مختلف را با توجه به وضعیت موجود اعلام کنند.

نظری افزود: ما باید با توجه به سوابق گذشته منابعی که برای تسهیللات تعریف شده به اضافه قانون بودجه سال 96 منابع شناسایی شوند و ظرفیت منابع سرمایه گذاری سال 96 مشخص شود که یکی از محدویت ما در سنوات گذشته بحث مالی و عدم همکاری بانکها در زمینه پرداخت تسهیلات بوده است.

فرماندار دهگلان با اشاره به وجود دو سد سورال و سنگ سیاه گفت: این دو سد با وجود داشتن ظرفیت می توانند می توانند زمینه ایجاد اشتغال و تولید را فراهم کنند.

نظری گفت: محور توسعه اشتغال و اقتصاد شهرستان دهگلان برمبنای کشاورزی است و 70 درصد ظرفیت در اختیار جهاد کشاورزی است که در این زمینه می تواند کمک کند. وی در ادامه گفت: با توجه به وضعیت موجود، شناسایی ظرفیت بالقوه، شناسایی منابع برای اجرای طرحها، بحث شناسایی موانع و مشکلات که می تواند برای طرحهای موجود وجود داشته باشد در دست اقدام قرا گیرد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

 

 28 فروردين 96