گزارش تصویری از بازدید کارخانه کاشی کسری، واحد پرورش شترمرغ و پرورش گوساله سمینتال در شهرستان دهگلان با حضور معاون ریس جمهور، استاندار کردستان، فرماندار دهگلان و مسئولان استانی

انصاری معاون اداری استخدامی ریس جمهور و نماینده دولت در اقتصاد مقاومتی در استان کردستان، استاندار کردستان، فرماندار دهگلان و مسئولان استانی از کارخانه کاشی کسری، واحد پرورش شترمرغ و پرورش گوساله سمینتال در شهرستان دهگلان بازدید به عمل آوردند.

انصاری معاون اداری استخدامی رئیس جمهور و نماینده دولت در اقتصاد مقاومتی در استان کردستان  همراه استاندار، فرماندار دهگلان و  مسئولان استان کردستان و شهرستان دهگلان از کارخانه کاشی کسرا، واحد پرورشی شتر مرغ و واحد پرورشی گاو داری 300 راسی سمینتال در شهرستان دهگلان بازدید نمود.

 در این بازدید انصاری با ارزیابی برنامه اقتصادی اظهار داشت: اگر مشکلی برای واحداهای تولیدی وجود داشته باشد تلاش می شود مشکلات حل شود و چرخه تولید روان تر شود  تا ظرفیتهای تولید تثبیت و ظرفیت جدید شغلی ایجادشود.
 وی افزود: واحدهای صنعتی و کشاورزی بازدید شده دهگلان از لحاظ توان تولیدی  و کیفیت واحد های خوبی هستند و این و واحد گاوداری که در تامین غذایی کشور نقش ایفا می کند مورد توجه دولت است.

انصاری گفت: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال نامگذاری شده باید درکنار رونق تولیدی برنامه ریزی بیشتر برای ایجاد وظرفیت شغلی بیشتر از سال گذشته داشته باشیم.
 وی با اشاره به سوال یکی از خبرنگاران در مورد مشکلات واحدهای صنعتی برای سود بانکی بالای 18 درصد که این سود بالا عملا خیلی از واحدها را فلج کرده است، گفت: سود بانکی دولت از 26 درصد به 22 درصد و 18 درصد کاهش یافته و چون منابع بانکی از سپرده های مردم پرداخت می شود  و منابع دولتی نیست  و مردم منابع خود را دربانکها می گذارند و توقع دارند که سود 15 درصدی بگیرند  و اگر کمتر از آن به تولید کننده بدهند دولت باید یارانه ارائه  دهد  و دولت هم بابت بعضی فعالیتها  که مورد نیاز است یارانه می دهد  و تلاش دولت در پایین آمدن نرخ تورم و نرخ سپرده های بانکی مردم است که نرخ تسهیلات کاهش یابد امیدواریم امسال و سال  آتی روند کاهش پیدا کند.

انصاری با اشاره به سوال دیگر خبرنگاران در مورد اینکه کردستان ظرفیت در بحث معادن و کشاورزی ظرفیت سرمایه گذاری دارد و خودش سرمایه گذار ندارد آیا دولت می تواند در بحث سرمایه گذاری پای کار باشد گفت:دولت از زمانی که سیاست اصل 44 ابلاغ شده محدوده  ورود مستقیم دولت به سرمایه گذاری مشخص شده و این نوع فعالیت بهره برداری از معادن وکشاورزی مربوط به فعالیت دولتی نبوده و مردم باید سرمایه گذاری کنند  که سرمایه گذاری خرد لازم دارد  واستاندار  آن راپیگیرمی کند  که از سرمایه گذاران استانهای دیگر به این استان جذب خواهد کرد.
رئیس سازمان امور اداری واستخدامی کشور با اشاره به استخدام  در دستگاههای دولتی گفت: دستگاهها متناسب با خروجی نیرو، نیروی مورد نیاز خود را جذب می کنند  و هر سال دو بار بر اساس مجوزی که دستگاهها  مجوز ارائه می دهند آزمون برگزارمی شود  و متناسب با خروجی نیروهای یک دستگاه  نیرو استخدام و جدب می شود.

در جریان این بازدید روشن فکر مدیرعامل کاشی کسری گزارشی از فعالیت های این واحد تولیدی را ارائه کرد و افزود: در حال حاضر بالغ بر ۸۰ درصد از تولیدات این کارخانه به خارج از کشور صادر می شود

درادامه مدیرعامل شرکت کشت و صنعت پروتئین کردستان در مورد واحد پرورشی شتر مرغ گفت: این واحد پرورشی هم اکنون 120 راس مولد و 150 راس پروار دارد و هر راس شترمرغ 100 عدد تخم در سال تولید می کندکه تولید سالانه این واحد 2 هزار و 500 قطعه جوجه است.
وی اظهار کرد: این واحد پرورشی شترمرغ برای 10 نفر به صورت مستقیم و 20 نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

 رشیدی مسئول واحد پرورشی گاوداری سیمن تال گفت: این واحد تولدی با مساحت 65 هزار مترمریع دارای 300 راس گاو گوشتی نژاد سیمن تال(آلمانی) و دو رگه با 20 میلیارد ریال اعتبار در سال 90 آغاز به کار کرده است و برای پنج نفر به صورت مستقیم اشتغال ابجاد کرده است.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

31 فروردين 96