مراسمی به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر با حضور فرماندار دهگلان برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس در مسجد محمد رسول الله دهگلان با حضور فرماندار، مسئولین و کارکنان ادارات شهرستان برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس در مسجد محمد رسول الله دهگلان با حضور فرماندار، مسئولین و کارکنان ادارات شهرستان برگزار شد.
 دراین مراسم ماموستا محمدی امام جمعه دهگلان ضمن تبریک گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد ماه یادآور از خودگذشتگی ها، رادمردیها و ایثارگری های مردانی است که با تمام هستی خود از کیان ایران اسلامی و تمامیت ارضی این سرزمین دفاع کردند و حاضر نشدند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی زیر چکمه های شیطانی دژخیمان زمان غصب شود.

وی افزود:: آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی از نقاط عطف تاریخ معاصر ایران به شمار می آید به گونه ای که امام راحل در این خصوص فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی ادامه داد: پیروزی رزمندگان در فتح خرمشهر معادلات دشمنان ایران اسلامی را بر هم زد و خونی دوباره از غیرت و شهامت در دفاع از کیان کشور و ارزشهای دینی در رگ های انقلاب جاری ساخت.

 ماموستا محمدی گفت: در روز سوم خرداد شیرزنان و دلیر مردان ایرانی با اتکا به سلاح باور،قدرت ایمان و پایداری وصف ناشدنی توانستند، در برابر زیاده خواهی های برخی کشورهای مرتجع منطقه و اربابان غربیشان و همه قدرتهای تا دندان مسلح  بایستند و مانوری از اقتدار، صلابت و استقامت را به نمایش گذارند.
امام جمعه دهگلان افزود: بی شک سوم خرداد مدال افتخار شیرمردان بی ادعایی است که آوازه نام و نشانشان به بلندای تاریخ این سرزمین کهن و متمدن طنین انداز شد و بر قله رفیع شرف و مردانگی به ثبت رسید.

ماموستا محمدی گفت:  هنگامی که ایران اسلامی از نظر نظامی ضعیف بود ناجوانمردانه مورد تهاجم رژیم بعث  قرا گرفت که 74 کشور به صورت غیر مستقیم و 25 کشور به صورت مستقیم در این جنگ نابرابر علیه جهموری اسلامی حضور داشتند.
 وی افزود: خوداند متعال انسان را آزاد خلق کرده است و درست نیست که انسان زیر قدرت و سیطره  قدرتهای شیطانی و استکبار جهانی باشد.
وی درادامه گفت: استقلال بی نظیر جمهوری اسلامی ایران امروز مدیون ایثار گری و فداکاری شهدا، جانبازان وایثارگان 8 سال دفاع مقدس است  و ما نباید این همه فداکاری و ایثار آنان را به فراموشی بسپاریم بلکه باید یاد و خاطره این عزیزان همیشه و در هر زمان و مکانی گرامی داشته شود.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

4 خرداد 96