جلسه شورای زکات شهرستان دهگلان با حضور فرماندار و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد.

نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این جلسه با بیان اینکه ‌آشنایی مردم با فواید و تأثیرات زکات موجب احیای گسترده‌تر این فریضه دینی می‌شود، افزود: بایستی برای فرهنگسازی و ترویج فرهنگ زکات در جامعه از شیوه های جذاب استفاده کرد که رسانه ها نیز در این خصوص می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

 نظری فرماندار شهرستان دهگلان  در این جلسه با بیان اینکه ‌آشنایی مردم با فواید و تأثیرات زکات موجب احیای گسترده‌تر این فریضه دینی می‌شود، افزود: بایستی برای فرهنگسازی و ترویج فرهنگ زکات در جامعه از شیوه های جذاب استفاده کرد که رسانه ها نیز در این خصوص می توانند نقش مهمی ایفا کنند.
وی زکات را یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: با وجود مشکلاتی همچون تحریم ها و مشکلات اقتصادی، پرداخت زکات می تواند یکی از راههای برون رفت از این مشکلات شود.
فرماندار شهرستان دهگلان همچنین گفت: زکات سبب افزایش رزق و روزی است و بر طبق آیات شریفه قرآن کریم دنیا و آخرت با یکدیگر توأمان بوده و آنچه امروز در دنیا می کاریم فردا در آخرت برداشت خواهیم نمود.
نظری افزود:  کار و تلاش در راه خداوند سبب افزایش روزی می باشد و قطعا کار و تلاشی نتیجه می دهد که برای خداوند باشد و وظیفه ماست که قسمتی از درآمد و مال خود را برای رضای خداوند انفاق نموده و به رزق و روزی  خود برکت دهیم زیرا زکات نیز به مانند نماز و روزه از واجبات است و همان طور که نماز و روزه را واجب می دانیم زکات را نیز باید از واجبات بدانیم.
فرماندار شهرستان دهگلان  درپایان سخنانش خطاب به حاضران در جلسه گفت مدیریت شهرستان آمادگی خود را برای همکاری با ستاد زکات شهرستان اعلام می نماید.
 مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: وظیفه ماست که در هر پست و مقامی که هستیم فرائض و دستورات دین را سینه به سینه ابلاغ نماییم و در کنار تبلیغ زبانی خودمان نیز تبلیغ عملی داشته و زکات را پرداخت نماییم وی تاکید کرد زکات فقط برای مال نیست بلکه برای علم و حتی قلم نیز زکات وجود دارد.
وی در ادامه ضمن تقدیر از اهتمام مسئولان و مروجین زکات در شهرستان برای ترویج فرهنگ پرداخت زکات، به مباحثی همچون شیوه های تبلیغات و اطلاع رسانی، جمع آوری زکات، مصرف زکات در جامعه و مستندسازی آثار و برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی توضیحاتی پرداخت.

بعد از جلسه  یک واحد مسکن محرومین در شهر دهگلان با حضور فرماندار، امام جمعه دهگلان و  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

8 خرداد 96