مراسم «نسیم مهر» روز حمایت از خانواده زندانیان در دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

مراسم (نسیم مهر) روز حمایت از خانواده زندانیان با حضور فرماندار ،خیرین و مسئولان شهرستان دهگلان درکانون شهید مطهری این شهرستان برگزار شد.

مراسم  (نسیم مهر) روز حمایت از خانواده زندانیان با حضور فرماندار ،خیرین  و مسئولان شهرستان دهگلان درکانون شهید مطهری این شهرستان برگزار شد.
 در این مراسم مهری دادستان دادگستری شهرستان دهگلان اظهرا داشت روز پنجم خرداد مصادف با روز ملی حمایت از خانواده زندانیان در حالی گرامی داشته می شود که  این خانواده ها در معرض انواع آسیب های اجتماعی،فرهنگی، روانی و اقتصادی قرار دارند.
وی با اشاره به مشکلات زندانیان گفت: بیشترین مورد در خصو ص مشکلات خانواده زندانیان است و تمام تلاش دستگاه قضایی این است که خانواده زندانیان کمتر در گیر مسائل جانبی شوند.
 مهری با اشاره به خلاء در خصو ص انجمن حمایت از زندانیان از سوی دولت گفت: دولت در خصوص حمایت از خانواده زندانیان بودجه ای تعیین نکرده است و این حمایت از طریق خیرین و افراد نوع دوست می باشد.

 وی با اشاره به حمایت برای زندانیان گفت: در زندان برای این افراد  کار گاههای حرفه آموزی در داخل زندان در نظر گرفته شده که  افراد زندانی بعد از آزاد شدن می توانند از آن استفاد کنند .
 در ادامه نظری فرماندار دهگلان ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: حضور مردم در این صحنه سیاسی اجتماعی ضامن امنیت و اقتدار ایران اسلامی است .
 وی با اشاره به محدویدت دولت در این زمینه ها گفت: بار مالی دولت سنگین بوده و انتظارت از دولت بیشتر است و در این گونه موارد برای بعضی از کارها  خیرین با همت و تلاش خود چه در حوزه مدرسه سازی،حوزه سلامت،حمایت از کمیته  امداد امام (ره) خیرین با همت و تلاش درصدد رفع مشکلات بوده و هستند.
  نظری در ادامه گفت: درشهرستان دهگلان  250 نفر یتیم وجود دارد  که هزار و 80 نفر حامی از  آنان حمایت می کنند که تنها 25 نفر از حامیان یتیمان دهگلان بومی بوده و بقیه حامیان غیر بومی از شهرستانها و استانهای کشور می باشند  که وظیفه ماست باهمت و تلاش حامی یتیمان شهرستان خود باشیم.

در ادامه این مراسم ماموستا محمدی امام جمعه شهر دهگلان ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته از طرف نهاد های حمایتی از خیرین شهرستان خواست تا در جهت بهبود وضعیت خانواده زندانیان و رفع مشکلات آنان همکاری و تلاش نمایند.
ماموستا محمدی گفت: خانواده های زندانیان قشر بی گناه جامعه هستند که حسابشان از فرد خطا کار که در حال حاضر به طور عمد یا غیر عمد در زندان به سر می برد جداست.
وی افزود: نامگذاری این روزبه عنوان روز ملی حمایت از خانواده زندانیان ، سند گویایی بر ضرورت حفظ کرامت انسانی زندانیان و خانواده های آنان و الهام گرفته از آموزه های شرع مقدس اسلام فارغ از نوع جرم، نژاد، ملیت و اعتقادات است. امید است که پنجم خرداد هر سال به جشن ملی توانمندسازی این خانواده ها مبدل شود.
گفتنی است که در جشن نسیم مهر و روز حمایت از خانواده زندانیان مبلغ 5 میلیون و 370 هزار تومان توسط خیرین ومسئولان این شهرستان برای کمک به این خانواده ها جمع آوری شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

16 خرداد 96