نشست صمیمی فرماندار دهگلان با دهیاران بخش بلبان آباد به مناسبت روز دهیاری

یحیی نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز دهیار گفت : امروزه دهیاران یکی از مدیران ارشد هستند و میتوانند یک بازوی توانمند برای مدیران اجرایی ، بخشدار و فرماندار شهرستان باشند.

یحیی نظری فرماندار شهرستان دهگلان  در این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز دهیار گفت : امروزه دهیاران یکی از مدیران ارشد هستند و میتوانند یک بازوی توانمند برای مدیران اجرایی ، بخشدار و فرماندار شهرستان باشند.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل دهیاری ها برای رسیدگی به روستاها و رفع مشکلات فرهنگی، توسعه ای و عمرانی و زیرساختی در سطح روستاها است.
نظری همچنین گفت: جا دارد تقدیر و تشکری از تمام دهیاران عزیز داشته باشم به جهت همکاری و همیاری در ارتباط با برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری که با فرمانداری داشته اند.
یحیی نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این جلسه با اشاره به برخی وظایف دهیاران و همچنین نقش آنان در آبادی و توسعه روستا، گفت: دهیاران بایستی با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی در توسعه و آبادانی روستا قدم بردارند.
وی به مدیریت بحران در سطح روستاها اشاره داشته و افزود: هر دهیار بعنوان مدیر بحران روستا تعیین شده است که ضمن داشتن آمادگی لازم در تامین تجهیزات و نیروی انسانی، باید در مواقع ضروری و بحرانی، مدیریت و برنامه ریزی لازم را داشته باشد.
 در این جلسه یکی دهیاران بخش بلبان آباد به نمایندگی دیگر دهیاران بخش نیز به بیان مشکلات و ارائه راهکارهای عملیاتی جهت جذب اعتبارات لازم را در این جلسه مطرح نمودند.  
در پایان این نشست فرمانداردهگلان و بخشدار بلبان آباد به رسم یاد بود با اهداء لوحی از دهیاران این دو بخش تجلیل کردند.
 گفتنی است بعد از این نشست با حضور فرماندار دهگلان  یک دستگاه خودروی مکانیزه حمل زباله به دهیاری روستای گردمیران علیا و هچنین یک دستگاه کامیون به شهرداری بلبان آباد تحویل داده شد.

درمراسم تحویل این دستگاهها، فرماندار دهگلان با بیان اینکه این اقدامات در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم روستا و شهر بلبان آباد انجام می گیرد،افزود: قیمت دستگاه خودروی مکانیزه حمل زباله 135 میلیون تومان می باشد ولی دهیاری گردمیران علیا برای خرید  این دستگاه تنها 12 میلیون پرداخت کرده و مابقی هزینه این دستگاه دولت به صورت یارانه پرداخت نموده است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های مهم دولت توانمندسازی روستاها است، گفت: در توانمندسازی روستاها یک بخش مهم فراهم آوری ماشین آلات است که دولت با این رویکرد مثبت و پرداخت یارانه کمک موثری در تحویل این خودروها به روستاییان می کند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

15 تير 96