مراسم تجلیل از مجریان و فعالین طرح تاک در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار

طرح تاک روستایی طرحی است که با هدف توانمندسازی و بهبود زندگی افراد کم درآمد در مناطق روستایی (اعم از مددجویان و افراد عادی) سال ۹۱ برای نخستین بار و بصورت پایلوت توسط سازمان بهزیستی کشور در استان های ایلام و کردستان آغاز شده است.

طرح تاک روستایی طرحی است که  با هدف توانمندسازی و بهبود زندگی افراد کم درآمد در مناطق روستایی (اعم از مددجویان و افراد عادی) سال ۹۱ برای نخستین بار و بصورت پایلوت توسط سازمان بهزیستی کشور در استان های ایلام و کردستان آغاز شده است.

فرماندار شهرستان دهگلان در این مراسم با بیان اینکه این طرح نقش بسزایی در افزایش توانمندسازی مردم مناطق روستایی دارد، افزود: یکی از مهمترین مشکلات روستاییان اشتغال است که اجرای گسترده این طرح با همکاری سایر ارگان ها نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها دارد.

وی گفت: اجرای این طرح پس از تشکیل گروه و جمع آوری پس اندازهای اعضا و راه اندازی صندوق مالی، بنام گروه خودیار در بانک حساب باز می شود. و بر اساس نتیجه اعتبارسنجی، بانک بدون اخذ سپرده وثیقه و ضامن به گروه با حداقل نرخ سود بانکی معمول وام پرداخت می کند و گروه نیز بر پایه طرح های کسب و کار تایید شده اعضا، وام بانکی را میان آنان توزیع می کند.

فرماندار دهگلان کاهش نسبی فقر، توسعه عدالت اجتماعی از راه فراهم ساختن زمینه دسترسی گروه های کم درآمد، بالابردن سرمایه اجتماعی، ایجاد و توسعه کسب و کارهای کوچک و کمک به کاهش نرخ بیکاری را از ویژگی های این طرح برشمرد.

نظری درپایان افزود: در حال حاضر 148 گروه روستایی در قالب طرح تاک در روستاهای شهرستان فعال می باشند و مجری این طرح مرکز مشاوره چیستا با همکاری دهیاران روستا می باشد.

در پایان این مراسم از مجریان و فعالین این طرح توسط فرماندار دهگلان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان

18 تير 96