اخبار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان

آزادگان در دوران اسارت خود پایبند ارزش‌های اسلامی بودند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان بمناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور گفت : آزادگان در دوران اسارت خود پایبند ارزش‌های اسلامی بودند.
آزادگان در دوران اسارت خود پایبند ارزش‌های اسلامی بودند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دهگلان با اشاره به ۲۶ مردادماه سالروز آغاز بازگشت افتخار آفرین اولین گروه آزادگان هشت سال دفاع مقدس و تبریک این روز عزیز گفت: آزادگان بخشی از تاریخ افتخار آمیز دفاع مقدس را تشکیل می‌دهند و آن ها در اسارت ثابت کردند که تا آخرین لحظه دیندار و وفادار به امام و رهبر هستند و خواهند بود.
وی افزود:آزادگان به‌عنوان الگوهای عملی شجاعت و فداکاری در جامعه محسوب می‌شوند و برای ملت ایران مایه افتخار و اقتدار به شمار می‌روند.
حجت‌الاسلام محمد علی عظیمی از ۲۶ مرداد ماه به‌عنوان یک روز به‌ یاد ماندنی در تقویم رسمی کشورمان نام برد و گفت: این روز شیرین از ایثار و فداکاری فرزندان این مرز و بوم حکایت می‌کند که در دفاع از مرزهای ایران اسلامی جانانه جانفشانی کردند و بارها تا مرز شهادت پیش رفتند و در دوران اسارت هم به تعبیر امام راحل(ره) سرود آزادی سر دادند.
وی از رزمندگان و آزادگان سرافراز به‌عنوان سند زنده فداکاری و ایثار دفاع مقدس نام برد و اظهار کرد: آزادگان شاهد و ناظر ایثار و فداکاری شهدا بودند و سند زنده‌ای از فداکاری‌ شهدا و رزمندگان هستند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان تصریح کرد: حافظ ارزش و آرمان‌های انقلاب اسلامی بودن و انقلابی ماندن از ویژگی‌های بارز آزادگان است و خانواده‌های آزادگان نیز چون الگویی برای آحاد جامعه هستند، باید انقلابی بمانند.
عظیمی با بیان اینکه آزادگان کارشان کمتر از شهدا و جانبازان نبوده و نیست، اظهار کرد: آزادگان در دوران اسارت خود پایبند ارزش‌های اسلامی بودند و راه شهدا را ادامه دادند و حتی برای دفاع از این آرمان‌ها از جان خود گذشتند و بر اثر شکنجه‌های وحشیانه و غیرانسانی به مقام شهادت نائل آمدند.
وی در پایان ضمن گرامیداشت ۲۶ مرداد‌ماه سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی خاطرنشان کرد: راه پیشرفت انسان و جامعه اقدام در میدان عمل است، جامعه کسل و بی توجه پیشرفتی در دنیا و آخرت به همراه ندارد،‌ اگر آزادگان گوش به فرمان ولایت فقیه در جبهه ها حضور نمی یافتند و دوران اسارت را با انگیزه الهی ایثارگرانه و صبورانه تحمل نمی کردند امروز ما شاهد این آزادی و امنیت و پیشرفت در کشور نبودیم‌،‌جامعه از اسارت رهایی نمی یافت.

بازدید [ 511 ]
برچسب ها