اخبار

نشست هماهنگی اجلاسیه کنگره شهدا شهرستان

اجلاسیه کنگره شهدای شهرستان و5400 شهید کردستان در دهگلان برگزار میشود

اجلاسیه کنگره شهدای شهرستان و5400 شهید کردستان اسفند ماه دردهگلان برگزار می شود
اجلاسیه کنگره شهدای شهرستان و5400 شهید کردستان در دهگلان برگزار میشود

ارشدی فرماندار دهگلان و رئیس کنگره شهدای شهرستان

فرماندار دهگلان در جلسه هماهنگی اجلاسیه و کنگره شهدای شهرستان گفت: برای برگزاری اجلاسیه نهایی بزرگداشت 5400 شهید کردستان باید شهرستان نقش خود را به خوبی ایفا کند و کمیته هایی برای برگزاری هر چه باشکوه تر این اجلاسیه تشکیل دهند.

ارشدی افزود : نقش شهرستان ها در پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مجاهدت های خاموشی که هم اکنون دردهگلان وجود دارد ترسیم شود و در قالب چندین کتاب چاپ شود.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان و تقدیر و سپاس از همراهی خانواده‌های معظم شهدای خطه فرهنگی کردستان، گفت: این کنگره یک حرکت فرهنگی و ارزشی در راستای ترویج فرهنگ ناب شهید و شهادت است. 

فرماندار دهگلان با اشاره به نقش موثر نویسندگان، شاعران و فیلم سازان در برجسته کردن و بزرگداشت نام و خاطر شهدا تاکید کرد: باید از ظرفیت اقشار مختلف جامعه بویژه نویسندگان، شاعران و فیلم سازان برای زنده نگه داشتن نام شهدا و ترویج شیوه زندگی شهدا استفاده شود.  

ارشدی خاطر نشان کرد: اگر سبک زندگی شهدا الگوی جامعه شود بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش می یابد و مردم در آرامش و آسایش زندگی می کنند.

وی هدف از برگزاری چنین اجلاسیه‌ها و کنگره‌هایی را آشنایی نسل جوان امروز با رشادت‌های شهدا در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بیان کرد و گفت: ترویج فرهنگ ناب شهدا و شهادت از دیگر اهداف این اجلاسیه و کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان است.

بازدید [ 424 ]
برچسب ها