اخبار سایت قدیم

نشست صمیمی فرماندار دهگلان با دهیاران بخش بلبان آباد به مناسبت روز دهیاری

یحیی نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز دهیار گفت : امروزه دهیاران یکی از مدیران ارشد هستند و میتوانند یک بازوی توانمند برای مدیران اجرایی ، بخشدار و فرماندار شهرستان باشند.
نشست صمیمی فرماندار دهگلان با دهیاران بخش بلبان آباد به مناسبت روز دهیاری
پنج شنبه 15 تیر سال 1396

يحيي نظري فرماندار شهرستان دهگلان  در اين نشست ضمن تبريک به مناسبت فرا رسيدن روز دهيار گفت : امروزه دهياران يکي از مديران ارشد هستند و ميتوانند يک بازوي توانمند براي مديران اجرايي ، بخشدار و فرماندار شهرستان باشند.
وي تصريح کرد: يکي از مهمترين اقدامات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تشکيل دهياري ها براي رسيدگي به روستاها و رفع مشکلات فرهنگي، توسعه اي و عمراني و زيرساختي در سطح روستاها است.
نظري همچنين گفت: جا دارد تقدير و تشکري از تمام دهياران عزيز داشته باشم به جهت همکاري و همياري در ارتباط با برگزاري پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دوازدهمين انتخابات رياست جمهوري که با فرمانداري داشته اند.
يحيي نظري فرماندار شهرستان دهگلان در اين جلسه با اشاره به برخي وظايف دهياران و همچنين نقش آنان در آبادي و توسعه روستا، گفت: دهياران بايستي با برنامه ريزي و تلاش شبانه روزي در توسعه و آباداني روستا قدم بردارند.
وي به مديريت بحران در سطح روستاها اشاره داشته و افزود: هر دهيار بعنوان مدير بحران روستا تعيين شده است که ضمن داشتن آمادگي لازم در تامين تجهيزات و نيروي انساني، بايد در مواقع ضروري و بحراني، مديريت و برنامه ريزي لازم را داشته باشد.
 در اين جلسه يکي دهياران بخش بلبان آباد به نمايندگي ديگر دهياران بخش نيز به بيان مشکلات و ارائه راهکارهاي عملياتي جهت جذب اعتبارات لازم را در اين جلسه مطرح نمودند.  
در پايان اين نشست فرمانداردهگلان و بخشدار بلبان آباد به رسم ياد بود با اهداء لوحي از دهياران اين دو بخش تجليل کردند.
 گفتني است بعد از اين نشست با حضور فرماندار دهگلان  يک دستگاه خودروي مکانيزه حمل زباله به دهياري روستاي گردميران عليا و هچنين يک دستگاه کاميون به شهرداري بلبان آباد تحويل داده شد.

درمراسم تحويل اين دستگاهها، فرماندار دهگلان با بيان اينکه اين اقدامات در راستاي خدمات رساني بهتر به مردم روستا و شهر بلبان آباد انجام مي گيرد،افزود: قيمت دستگاه خودروي مکانيزه حمل زباله 135 ميليون تومان مي باشد ولي دهياري گردميران عليا براي خريد  اين دستگاه تنها 12 ميليون پرداخت کرده و مابقي هزينه اين دستگاه دولت به صورت يارانه پرداخت نموده است.

وي با بيان اينکه يکي از سياست هاي مهم دولت توانمندسازي روستاها است، گفت: در توانمندسازي روستاها يک بخش مهم فراهم آوري ماشين آلات است که دولت با اين رويکرد مثبت و پرداخت يارانه کمک موثري در تحويل اين خودروها به روستاييان مي کند.

روابط عمومي فرمانداري شهرستان دهگلان