اخبار سایت قدیم

مراسم تجلیل از مجریان و فعالین طرح تاک در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار

طرح تاک روستایی طرحی است که با هدف توانمندسازی و بهبود زندگی افراد کم درآمد در مناطق روستایی (اعم از مددجویان و افراد عادی) سال ۹۱ برای نخستین بار و بصورت پایلوت توسط سازمان بهزیستی کشور در استان های ایلام و کردستان آغاز شده است.
مراسم تجلیل از مجریان و فعالین طرح تاک در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار
یک شنبه 18 تیر سال 1396

طرح تاک روستايي طرحي است که  با هدف توانمندسازي و بهبود زندگي افراد کم درآمد در مناطق روستايي (اعم از مددجويان و افراد عادي) سال ۹۱ براي نخستين بار و بصورت پايلوت توسط سازمان بهزيستي کشور در استان هاي ايلام و کردستان آغاز شده است.

فرماندار شهرستان دهگلان در اين مراسم با بيان اينکه اين طرح نقش بسزايي در افزايش توانمندسازي مردم مناطق روستايي دارد، افزود: يکي از مهمترين مشکلات روستاييان اشتغال است که اجراي گسترده اين طرح با همکاري ساير ارگان ها نقش مهمي در جلوگيري از مهاجرت آنان به شهرها دارد.

وي گفت: اجراي اين طرح پس از تشکيل گروه و جمع آوري پس اندازهاي اعضا و راه اندازي صندوق مالي، بنام گروه خوديار در بانک حساب باز مي شود. و بر اساس نتيجه اعتبارسنجي، بانک بدون اخذ سپرده وثيقه و ضامن به گروه با حداقل نرخ سود بانکي معمول وام پرداخت مي کند و گروه نيز بر پايه طرح هاي کسب و کار تاييد شده اعضا، وام بانکي را ميان آنان توزيع مي کند.

فرماندار دهگلان کاهش نسبي فقر، توسعه عدالت اجتماعي از راه فراهم ساختن زمينه دسترسي گروه هاي کم درآمد، بالابردن سرمايه اجتماعي، ايجاد و توسعه کسب و کارهاي کوچک و کمک به کاهش نرخ بيکاري را از ويژگي هاي اين طرح برشمرد.

نظري درپايان افزود: در حال حاضر 148 گروه روستايي در قالب طرح تاک در روستاهاي شهرستان فعال مي باشند و مجري اين طرح مرکز مشاوره چيستا با همکاري دهياران روستا مي باشد.

در پايان اين مراسم از مجريان و فعالين اين طرح توسط فرماندار دهگلان تقدير و تجليل به عمل آمد.

 

روابط عمومي فرمانداري شهرستان دهگلان