اخبار

افتتاح 5 پروژه تولیدی و خدماتی در هفتمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار و مسئولین استانی

افتتاح 5 پروژه تولیدی و خدماتی در هفتمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار و مسئولین استانی
افتتاح جایگاه اختصاصی پمپ بنزین با اعتبار 3 میلیارد تومان
 در آئیین افتتاح این جایگاه  جهانبخش نوکانی معاون بارزگانی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کردستان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر با اشاره به افتتاح چهارمین جایگاه سوخت در دهگلان گفت: این جایگاه با مساحت 1500 مترمربع زیربنا و دارای دو مخزن که اعتبار3 میلیارد تومان هزینه برای آن هزینه شده است.
 وی افزود: جایگاه سوخت صیدی دهگلان دارای سامانه هوشمند و اولین جایگاه است که در قالب سیستم "برند"  شرکت زنجیره در  استان اداره می شود.
کلنگ زنی شرکت دانه طلایی آگرین کردستان
ترشکانی مدیر عامل مجتمع سوله آگرین دهگلان گفت: برای احداث سیلوی گندم 40 هزارتنی مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که آورده خود سرمایه گزار است.
 وی در ادامه گفت: گندم ذخیره در سیلو تبدیل به آرد می شود و بیشتر هدف شرکت رو به صادرات است که هم ایجاد اشتغالزایی نموده و هم توجیه اقتصادی دارد.
ترشکانی در ادامه گفت: اعتبار مورد نیاز برای کارخانه آرد 22 میلیارد تومان و مبلغ 10 میلیارد تومان هم برای راه اندازی تولیدی نان صنعتی مورد نیاز است که با بانک کشاورزی قرارداد این دو اعتبار منعقد شده است اگر بانک همکاری کند تا 6 ماه آینده تولیدی نان صنعتی شروع به کار خواهد کرد .
وی در ادامه گفت:در کل مجتمع برای 140 نفر  اشتغالزایی شده است.
بازدید از سردخانه شرکت صنعت برودت آبیدر
فرماندار دهگلان با اشاره به حوزه تولید گفت: دهگلان قطب کشاورزی بوده و تولید کننده عمده سیب زمینی است که یکی از نیازهای  ضوروری آن بحث سرد خانه است.
قاسمی مدیر عامل شرکت برودت آبدیر دهگلان گفت: پروژه سردخانه شرکت صنعت برودت آبیدر در سال 93 شروع  و درسال 96 توانست در بانک توسعه اسلامی جذب تسهیلات نماید.
 وی در ادامه گفت: کل سرمایه این سردخانه 5 میلیارد و 200 میلیون تومان است که 2میلیارد آن از بانک توسعه اسلامی " سینا" و 3میلیارد و 200 میلیون تومان آن نیز آورده سرمایه گذار است.
قاسمی درادامه گفت: با توجه به اینکه در زمینه صادرات میوه تجربه کسب کرده بودم باعث شد با بازار صادرات سیب زمینی  آشنا شوم و در سال آینده صادرات سیب زمینی که عمده محصول این منطقه است شروع بکار نمایم.
 ساروقی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان در ادامه گفت: این طرح یکی از معدود طرح تجاری است که پلان تجاری فوق العاده را جذب کرده است.
 وی در ادامه گفت: این طرح با توجه به نزدیک بودن را ارتباطی اصلی و راه آهن  قطعا می تواند موفق شود.
 ساروقی گفت: این طرح برای 10 نفر اشتغالزایی کرده است.
افتتاح انبار محصولات کشاورزی در سراب دهگلان
ساروقی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: با توجه  به اینکه مردم شهرستان کشاورز وب یشترین کشت محصول سبیب زمینی است نیاز است که انبارهای نگهداری محصولات در شهرستان احداث شود
 وی در ادامه گفت:این انبار نگهداری محصولات کشاورزی روستای سراب با زیربنای 2500 متر مربع و ظرفیت 3 هزار تن نگهداری محصولات کشاورزی که برای 5 نفر ایجاد اشتغال کرده است.
ساروقی با اشاره به به عدم تجهیزات در این انبار گفت: برای استفاده بهتر و بهینه تر کشاورزان درجهت نگهداری محصولات خود دراین انبار نیاز به تسهیلات دارد.
مدیرجهاد کشاورزی دهگلان گفـت: این طرح در راستای بازار رسانی محصولات کشاورزان می تواند بسیار کمک نماید به شرطی که خواسته آنان بر آورده شود.
افتتاح مدرسه سه کلاسه روستای سرواله با حضور فرماندار دهگلان
این مدرسه سه کلاسه توسط  قلم چی خیر تهرانی با اعتبار 113 میلیون تومان در روستای سرواله احداث شده است.


بازدید [ 889 ]
برچسب ها