اخبار

امضای تفاهم نامه همکاری بین فرمانداری دهگلان و پارک علم و فناوری استان کردستان

به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته بین فرمانداری شهرستان دهگلان و پارک علم و فناوری کردستان در جهت بهره مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی و بهره گیری از امکانات و پتانسیل های هریک از طرفین در جهت رفع مشکلات و توسعه اشتغال پایدار و ایجاد همکاری های مشترک، تفاهم نامه ای با حضور جناب آقای ارشدی فرماندار و دکتر سعیدی رییس پارک علم و فناوری استان کردستان منعقد گردید.
امضای تفاهم نامه همکاری بین فرمانداری دهگلان و پارک علم و فناوری استان کردستان

به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته بین فرمانداری شهرستان دهگلان و پارک علم و فناوری کردستان در جهت بهره مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی و بهره­گیری از امکانات و پتانسیل­های هریک از طرفین در جهت رفع مشکلات و توسعه اشتغال پایدار و ایجاد همکاری­های مشترک، تفاهم نامه ای با حضور جناب آقای ارشدی فرماندار و دکتر سعیدی رییس پارک علم و فناوری استان کردستان منعقد گردید.

فرماندار دهگلان با بیان وجود پتانسیل­ها و نیروی انسانی متخصص در شهرستان دهگلان اظهار نمودند که این فرمانداری امکانات شهرستان را در حد توان در جهت اهداف تفاهم نامه در اختیار پارک علم و فناوری قرار خواهد داد. ایشان همچنین با بیان اینکه نیازهای ساختاری و اساسی کشور به استفاده از فناوری های روز دنیا نیازمند و امروزه فناوری­های نو در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم می باشد، ضمن توجه به وجود پتانسیل‌های موجود در شهرستان، توسعه فناوری‌های جدید جهت بهبود حوزه کشاورزی، اقتصاد، سلامت و بهداشت و سایر موارد شهرستان را مورد تاکید قرار دادند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری را فرهنگ‌سازی و آموزش‌های کسب و کار عنوان کرد و اظهار داشت: برنامه ما این است که با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان، به جوانان خدمات ارائه دهیم. وی با بیان اینکه استان کردستان در زمینه تبدیل علم به ثروت ضعیف است، گفت: پارک علم و فناوری کردستان سعی دارد تا با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در شهرستان‌ها، ایده‌هایی که قابلیت اجرایی‌شدن و تجاری‌سازی را دارد شناسایی کرده و به آنها آموزش دهد.

موضوع این تفاهم نامه به مشارکت و همکاری فرمانداری شهرستان دهگلان و پارک علم و فناوری کردستان با استفاده بهینه از پتانسیل ها، ظرفیت ها و امکانات طرفین دربرگزاری رویدادهای یک تا سه روزه ی کسب و کارهای فناورانه و نوآورانه، جشنواره های فناورانه و نهایتاً ایجاد و راه اندازی کانون های شکوفایی و خلاقیت و مراکز رشد به منظور ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر دانش اشاره کرد.

اهداف این تفاهم نامه می توان به :ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی، دعوت از نخبگان و صاحبان ایده برای حضور در پارک علم و فناوری در راستای اشتغال فناورانه مبتنی بر دانایی، یادگیری مهارت های لازم جهت تبدیل ایده ها به محصولات و خدمات، انجام پروژه های کاربردی در قالب پروژه های بزرگ یا خرد با هدف رفع نیاز بخش های مختلف جامعه، اشاره کرد


بازدید [ 575 ]