اخبار

بازدید سرپرست فرمانداری شهرستان دهگلان به همراه مدیران امور آب،جهادکشاورزی و آب و فاضلاب شهرستان از سد سورال و پایاب آن.

بازدید سرپرست فرمانداری شهرستان دهگلان به همراه مدیران امور آب،جهادکشاورزی و  آب و فاضلاب شهرستان از  سد سورال و پایاب آن.
بازدید سرپرست فرمانداری شهرستان دهگلان به همراه مدیران امور آب،جهادکشاورزی و  آب و فاضلاب شهرستان از  سد سورال و پایاب آن.
در این بازدید شمس سرپرست فرمانداری به ظرفیت کشاورزی، گردشگری و تفریحی این منطقه اشاره و خاطر نشان شدند با توجه به اینکه ظرفیت سد مذکور ۱۱ میلیون متر مکعب است و از معدود  سدهایی است که خوشبختانه هر ساله پر آب و مازاد آن سرریز خواهد شد اظهار امیدواری کرد و گفت؛ ان شاالله با توکل بر خداوند متعال در سال« جهش تولید» با اهتمام تمامی متولیان و دستگاههای ذیربط در فاز اول ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی ۴ روستای پایین دست که لوله گذاری آن توسط جهاد کشاورزی انجام شده، کشاورزان زحمتکش و پرتلاش از آب این سد برخوردار خواهند شد و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
و ۶۰۰ هکتار آن در فاز  دوم و در سال آتی در دستور کار می باشد. 
ایشان با اشاره به اینکه در صددیم و تمام تلاشمان بر این معطوف است تا سامانه انتقال آب سد ژاوه سنندج به دشت های قروه و دهگلان که زیر ساخت های آن فراهم شده است محقق گردد.
قطعا با انجام این پروژه زمینهای کشاورزی بسیاری از روستاهای این شهرستان مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهند گرفت.

بازدید [ 54 ]
برچسب ها