اخبار

بازدید معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون به همراه نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار دهگلان از کارخانه لاستیک بارز دهگلان

بازدید معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون به همراه نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار دهگلان از  کارخانه لاستیک بارز دهگلان

نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان به همراه معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرماندار دهگلان، امام جمعه و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارخانه لاستیک بارز بازدید کردند.
 علی محمد مرادی نماینده قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی قبل از بازدید میدانی کارخانه ضمن نگرانی شدید از عدم جذب جوانان فارغ التحصیل دانشگاه و بیکار اظهار داشت: من به عنوان وکیل مردم دو شهرستان حامل خواسته آنان هستم که چرا کارخانه لاستیک بارز درزمین دهگلان احداث شده اما از نیروی بیکار شهرستان بکار گیری نمی کند.
 مرادی گفت: با توجه به اینکه  در هر ثانیه 50 لیتر باعث هدر رفت آب زیر زمینی منطقه می شود ما از این مشکلات چشم پوشی کرده ایم که حداقل باید از نیروی بومی منطقه استفاده می کردید.
 وی درادامه من از لاستیک بارز درخواست جذب بستگان خودم را ندارم بلکه درخواست من برای جذب افراد بیکار دو شهرستان قروه و دهگلان است که مردم به شدت ناراضی هستند و اگر این وضعیت ادامه یابد به ضرر کارخانه است.
 نماینده قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم به حدی از لاستیک بارز نگران هستند وافرادی که مدیر کارخانه مشورت میدهند مشورت درستی نمی دهند.
 مرادی با اشاره به  شرایط  بسیار سخت جذب نیرو  در کاخانه گفت: دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد دراین کارخانه جذب نشده که این دلیل بر سخت بوده شرایط است  اگر خواهان کمک هستید باید حداقل در فاز دوم جذب نیروی از این دوشهرستان باشد.
نماینده دوشهرستان قروه ودهگلان گفت: من برای اتمام حجت آمده ام که اگر از نیروی بیکار دوشهرستان جذب نشود از طریق وزارتخانه دستور تحقیق وتفحص برای کار خانه خواهم گرفت که نیروی بومی بسیار کم جذب شده و اکثر نیروی شاغل کارخانه غیر بومی هستند.
 امیر حسینی مدیر کارخانه لاستیک بارز کردستان بعد از نگرانی نماینده دو شهرستان قروه و دهگلان در عدم جذب و بکار گیری جوانان دو شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه مشکل ما در کل کشور ایجاد اشتغال است و برای اشتغال نیاز به سرمایه گذاری داریم و سرمایه گذار هم اگر بخواهد سرمایه گذاری کند نیارمند تسهیلات است.
 وی با شاره به جمعیت 65 هزار نفری دهگلان و جمعیت 150 هزار نفر قروه گفت: با توجه به جمعیت کل استان در خواست جذب نیروی از سوی تمام نمایندگان شهرستانهای استان است.
 وی افزود: برای اینکه عدالت اجتماعی رعایت شود ما نمی توانیم هر فردی را درکاخانه جذب کنیم بلکه افرادی باید جذب شوندکه دارای استعداد و تخصص باشند و از عهده کار در کارخانه بر آیند.
 امیر حسینی گفت: کارخانه لاستیک بارز امور خیریه نیست که هر کسی جذب شود بلکه یک بنگاه اقتصادی است که باید جوابگوی سهام داران باشد اگر جوابگوی سهام داران نباشد منجر به تعطیلی می شود.

 

بازدید [ 200 ]
برچسب ها