اخبار

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرماندار از سیلوهای مراکز خرید گندم شهرستان دهگلان

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی، فرماندار دهگلان، رییس سازمان جهاد کشاورزی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، مدیران کل تعاون روستایی وغله به همراه معاون فرماندار ، معاونین جهاد کشاورزی و مدیر تعاون شهرستان از مراکز خرید گندم وسیلوهای مائده و رسالت شهرستان دهگلان
بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرماندار از سیلوهای مراکز خرید گندم شهرستان دهگلان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری: در جریان بازدید یزدان سیف، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از مراکز خرید گندم شهرستان دهگلان ،کو هسار دادور فرماندار شهرستان دهگلان با اشاره به خرید ۶۰ هزارتنی گندم از کشاورزان اظهار کرد: با گذشت ۲۰روز از آغاز فصل خرید تضمینی گندم در شهرستان دهگلان  میزان خرید به ۶۰ هزار تن رسیده و خرید تصمینی گندم تا پایان شهریورماه ادامه دارد. همچنین مطالبات کشاورزان تا پایان تیرماه پرداخت شده است. و در این شهرستان ۸۸هزارهکتار اراضی کشاورزی داریم که از این میزان ۷۷ هزار هکتار به صورت دیم و ۷هزار هکتار به  صورت آبی کشت می شود .
وی با بیان اینکه ۹ مرکز خرید کار خرید گندم را از کشاورزان گندم کار شهرستان دهگلان انجام می دهند افزود: کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان از مراحل کاشت ،داشت و برداشت کشاورزان را همراهی و بر مزارع نظارت دارند و همین باعث شده است تا محصولات کشاورزی شهرستان از مرغوبیت بسیاری بالای برخودار باشد.
وی در ادامه افزود: تا کنون در این شهرستان ۶۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان شهرستان خریداری شده که از این میزان خرید ۴۵ هزار تن توسط مراکز بخش خصوصی و ۱۵ هزار تن توسط شرکت های تعاون روستائی خریداری شده است. مطالبات گندمکاران تا پایان تیرماه پرداخت مطالبات کلزکاران نیز تا ۲۴ تیرماه پرداخت شده و روندپرداخت ادامه دارد. صیانت از آبهای زیر زمینی و خاک از برنامه دولت در شهرستان است و افزود خوشبختانه در این زمینه کارهای خوبی هم چون توسعه شهرکهای کشاورزی و مجتمع های گلخانه ای است 
وی در پایان از معاون وزیر جهاد کشاورزی خواست . وزارتخانه جهاد کشاورزی در زمینه پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری از این شهرستان حمایت کند.


بازدید [ 173 ]
برچسب ها