اخبار

با حضور فرماندار/ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهگلان برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهگلان به ریاست نظری فرماندار و با حضور جمعی ازمسئولین دستگاههای اجرایی و فرهنگی مرتبط شهرستان درمحل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.
با حضور فرماندار/ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهگلان برگزار شد

در این جلسه نظری فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهگلان گفت: از 22 تا 28 آبان‌ماه هفته پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و اعتياد در مدارس نامگذاري شده است كه ضرورت دارد تمامي دستگاه‌هاي فرهنگي و پيشگيري برنامه‌هاي مفيد و متناسب براي هفته مذكور را تدارك ديده و مشاركت لازم را در خصوص تحقق اهداف پيش بيني شده داشته باشند.
وی همچنین گفت: امروزه مدرسه يكي از محيط‌هاي بسيار مناسب براي ايجاد و تقويت فرهنگ پيشگيري از اعتياد مي‌باشد و افزود مهار آسيب‌هاي اجتماعي در سه فضاي خانواده، مدرسه و محله بايد مورد توجه قرار گيرد، در واقع محيط مدرسه اولين حلقه اقدامات پيشگيري بوده كه سبب مي‌شود باورها و نگرش‌ها به درون خانواده و سپس از خانواده به محلات هم تسري يابد.
وي شعار امسال هفته مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي در مدارس را مراقبت در برابر رفتارهاي پرخطر نوپديد و فوريت‌هاي اجتماعي عنوان كرد و گفت: امسال همچون سال‌هاي گذشته دو مدرسه در سطح شهر به عنوان پايلوت انتخاب شده و برنامه‌هاي آموزشي و فرهنگي با حضور خانواده‌ها، معلمان و مربيان به منظور آموزش، توانمندسازي رواني و اجتماعي و كنترل رفتارهاي پرخطر اجرا مي‌شود.
نظری با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و نيز وزير كشور و دبيركل ستاد در خصوص مراقبت اجتماعي در برابر آسيب‌ها خاطرنشان كرد: آموزش و پرورش داراي ظرفيت ها و بسترهاي مناسبي به منظور ايجاد نهضت و فرهنگ پيشگيري مي‌باشد كه لازم است دستگاه‌هاي فرهنگي و پيشگيري عضو شورا در اين خصوص اين اداره كل را همراهي كرده و مشاركت كنند.
فرماندار شهرستان دهگلان  همچنین با تاکید به نقش مشاوران تربیتی مدارس در این خصوص گفت:با توجه به توسعه فضاهای مجازی و آسیب های ماهواره مشاوران باید به روز باشند و با توجه به مسایل روز به وظیفه تربیتی خود بپردارند .

بازدید [ 1232 ]
برچسب ها