اخبار

با حضور فرماندار مراسم گرامیداشت روز معلم در شهرستان دهگلان برگزار شد

دکتر ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان در این مراسم بیان کرد: معلم به عنوان یکی از ارکان مهم آموزش و پرورش ، نقشی اساسی در کیفیت آموزش و یادگیری دارد و در جامعه‌ای که به مقام معلم احترام گذاشته شود آن جامعه به سرعت مسیر رشد و تعالي را طي خواهد کرد.
با حضور فرماندار  مراسم گرامیداشت روز معلم در شهرستان دهگلان برگزار شد

دکتر ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان در این مراسم ضمن بزرگداشت خاطره استاد مطهری و گرامیداشت روز معلم گفت: ما و قتی کشورها را در بعدهای مختلف مانند توسعه اقتصادی با هم مقایسه می کنیم تولید ناخالص ملی و یا میزان تولیدات نشان دهنده توسعه یافتگی و یا در حال توسعه ی اقتصادی آن کشوراست و از طریق توسعه اقتصادی، توسعه فرهنگی و غیره ، ما کشورها را با هم مقایسه می کنیم و بنیان ها همه توسعه ها در کشورها بنیان تولید علم است و معلم در هر کشوری کلیدی ترین نقش در توسعه را دارد چون تولید علم از معلم نشات می گیرد.
فرماندار شهرستان دهگلان همچنین اضافه کرد: در جامعه شناسی منزلت اجتماعی را بر اساس شاخصهای  مانند قدرت، ثروت و احترام می سنجند و هرکسی بر اساس شاخصهایی که دارد سنجیده می شود و معلم دارای احترام و سرمایه اجتماعی که در تمام جوامع دارد و از منزلت اجتماعی بالایی برخوردار است.
وی گفت : رشد و توسعه هرجامعه ،مستلزم پویایی نظام آموزشی آن جامعه است . زیرا نظام آموزشی و نهاد آموزش و پرورش یکی از زیربنایی ترین نهاد اجتماعی است که بستر توسعه را فراهم می کند .
دکتر ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان  بیان کرد: معلم به عنوان یکی از ارکان مهم آموزش و پرورش ، نقشی اساسی در کیفیت آموزش و یادگیری دارد و در جامعه‌ای که به مقام معلم احترام گذاشته شود آن جامعه به سرعت مسیر رشد و تعالي را طي خواهد کرد.
دکتر ارشدی همچنین اظهار داشت: در جامعه ای که آموزش و پرورش خوب کار کند آن جامعه، جامعه ای سالم و توسعه یافته است.
وی در ادامه گفت: سرعت دانش و به روز شدن علوم مختلف نیاز به مطالعه هر روزه را الزامی می کند و همین امر همواره باعث پویایی معلم و دانش آموز  می شود.
گفتنی است در این مراسم علاوه بر اجرای نمایش و قطعات موسیقی از جمعی از معلیمن نمونه شهرستان دهگلان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

بازدید [ 845 ]
برچسب ها