اخبار

برگزاری جلسه ساماندهی گلزار شهدا

برگزاری جلسه ساماندهی گلزار شهدا با ریاست فرماندار شهرستان در سالن جلسات فرمانداری
برگزاری جلسه ساماندهی گلزار شهدا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری: فرماندار شهرستان دهگلان ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مسئولانه و متعهدانه کار گروه جلسه و همچنین تبریک، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بیان نمودند: همه استحضار دارید که اهتمام به شهدا وظیفه شرعی، عرفی و قانونی همه ما است.هر چه که داریم امنیت، پیشرفت، رفاه نسبی همه را مدیون خون شهدا هستیم کمترین وظیفه‌ بر گردن ما این است که رهرو این شهدا باشیم و برای اینکه این میراث گرانبها را به نسلهای بعد منتقل کنیم باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود و ادامه داشته باشد.

وی افزود: ما به عنوان مدیران جمهوری اسلامی وظیفه داریم به شهدا، مزار شهدا، خانواده شهدا و وصیت شهدا اهتمام بورزیم . هدف از تشکیل این کار گروه و این جلسه شور و مشورت و هم اندیشی است برای اینکه مزار شهدا آن چنان باشد که  در شان شهدا باشد. مزار شهدا را باید به صورتی ساماندهی کنیم  که ماوا،  و پناهگاهی باشد برای کسی که میخواهد دوباره با شهدا تجدید میثاق کند و باید جای مناسبی باشد که اطرافیان، نزدیکان شهید، ما که رهروان راه شهید هستیم و همرزمان شهید بتوانند در همان جا خلوتی با شهید داشته باشند.

در مناسبتهای مختلف، مردم، مسئولین مختلف بر سر مزار شهدا حاضر می شوند و باید جای مناسب و آبرومندی باشد. حداقل وظیفه ما این است که این کار را برای شهیدان انجام داده و از قبل نیز کارهای خوبی در رابطه با شهیدان در شهرستان انجام شده است و خسته نباشید عرض می کنم و از  زمانی که بنده خدمت گذار مردم شهرستان شده ام  شاهد برنامه های خوبی دراین راستا  بوده ام.

وی در ادامه افزود: در کمیته برنامه ریزی اعتباری برابر با سهمیه ای که برای شهرستان تکلیف کرده اند انجام خواهیم داد و ان شاءالله در نظر خواهیم گرفت. ساماندهی مزار شهدا لازم اما کافی نیست، وصیت شهدا خیلی مهم است رسیدگی به یادگار شهدا، خانواده شهدا برای ما اهمیت دارد و هر کدام در جای خودش دارای اهمیت و اولویت خواهد بود و از مدیران دستگاههای خدمت رسان سپاسگزارم که اعلام آمادگی نمودند. حقیقتا در شهرستان دهگلان شهدا و مزار شهدا یک برند مذهبی و آبروی شهرستان ‌هستند و به این موضوع افتخار می کنیم.

 

بازدید [ 375 ]
برچسب ها