اخبار

برگزاری مراسم جشن عاطفه هادر شهرستان دهگلان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و نظری فرماندار دهگلان

برگزاری مراسم جشن عاطفه هادر شهرستان دهگلان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و نظری فرماندار دهگلان

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در مراسم جشن عاطفه‌ها که ظهر امروز در دبستان کوثر دهگلان برگزار شد اظهار داشت: مردم ایران اسلامی انسانهای عاطفی هستند و ویژگی مردم کردستان با خلوص بالا و دارای عطوفت قابل ستایش است.
 وی افزود: قرآن کریم در آیاتش مختلف مهر و عاطفه را می ستاید و انسانهای که حتی در صورت نیاز آنچه را که دارند در طبق اخلاص گذاشته  و می بخشند به خاطر عشق بخداست که این افراد را وادار به اینکار می کند.
آبت الله شاهرودی با اشاره به کمک یاری به مظلومان جهان گفت: ملت ایران اسلامی در این زمینه الگوی بسیار خوبی برای جهانیان شده است و هرجا ندای مظلومی شنیده می شود باید بدون تعصب نژاد و مذهب به داد آنان رسید که جمهوری اسلامی در کمک و یاری به محرومان در جهان بی نظیر است.
 نمایند ولی فقیه در استان کردستان گفت: جمهوری اسلامی در هرجای جهان اگر مظلومی نیاز به کمک داشته باشد به یاری آنان می شتابد در حالیکه مسلمانان در اکثر کشورهای اسلامی قتل عام می شوند پس مدعیان حقوق بشر کجا هستند.
آیت الله شاهرودی در ادامه گفت: اگر کشور ما در مبارزه با داعش و استکبار جهانی وارد میدان جنگ می شود در حقیقت برای دفاع از مظلومین و دفاع از انسانیت است.
وی در ادامه گفت: یکی از شاخص های بزرگواری ملت ما همین انفاق و بخشندگی است و همین بخششها باعث عزت و عظمت ملت و مردم ما شده است.
آیت الله شاهرودی افزود: زمانی که انسان چیزی را می بخشد در حقیقت نفع آن بخشش بیشتر به خودش می رسد زیرا درون خود را از تعلقات مادی دور نموده و انسان ازدرون پاک می شود.
 وی در ادامه گفت: دستورات و شریعت اسلامی بسیار زیباست و به همه چیز توجه دارد و هر کسی که قانون خدا را رعایت کند خداوند به او احترام و عزت می بخشد.

بازدید [ 747 ]
برچسب ها