اخبار

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در مسجد حضرت محمد رسول الله شهرستان دهگلان

عملیات بیت المقدس در تاریخ جنگ تحمیلی نقطه عطفی بود که و در واقع منجر به پیروزی خون بر شمشیر شد
برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در  مسجد حضرت محمد رسول الله شهرستان دهگلان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری: فرماندار شهرستان در مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر ضمن تبرک این روز مبارک و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این حماسه و آرزوی طول عمر با عزت و با برکت برای مقام معظم رهبری و آرزوی توفیق روز افزون برای خدمت گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و خیر مقدم خدمت میهمانان حاضر در جلسه بیان نمود: از خداوند مهربان می خواهم طاعت و عبادات همه ما مقبول درگاه حق قرار بگیرد و تشکر می کنم از مجموعه ی سپاه مقتدر و محبوب شهرستان که زحمت تدارک چنین جلسه ارزشمندی را تقبل نمودند. برادران و خواهران گرامی همه ما می دانیم که واژه جنگ واژه مبارکی نیست جنگ معمولا با ویرانی و خرابی و کشتار همراه است اما چرا ما به جنگ و دوران مقدس افتخار می کنیم. جنگ وقتی که تحمیل شود و در فاز دفاع از آب و خاک و ناموس قرار بگیرد و در حیطه جهاد واقع شود واژه ای مقدس، ارزشمند، مطلوب و افتخار آفرین است.

وی افزود: استکبار جهانی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با نام بعث،  جنگ تحمیلی علیه ما را شروع کردند. همه ما می دانیم که در آن دوران مردم ایران به چه شیوه ای پای انقلاب نوپای جمهوری اسلامی بودند. ما در دوران پر برکت عمر انقلاب هر جا به مردم اعتماد کردیم و کار را به مردم سپردیم مثل بسیج، اداره جنگ و حضور در صحنه های مختلف انقلاب نتیجه گرفتیم. 
وی در ادامه افزود: در اوایل جنگ تحمیلی رژیم بعثی با کمک استکبار جهانی شهر خرمشهر را به اشغال خودشان در آوردند اما بچه های ایران زمین در سایه رهبری امام امت و هوشیاری و تدبیر فرماندهان جنگ عملیات بیت المقدس را طراحی و اجرا کردند. در آن عملیات که با تشریک مساعی سپاه پاسداران به فرماندهی سردار بلند پایه محسن رضایی و ارتش جمهوری اسلامی به فرماندهی شهید سر بلند شهید صیاد شیرازی آن عملیات را در تاریخ جنگ تحمیلی به نقطه عطفی تبدیل کردند و در واقع خون بر شمشیر پیروز شد.

فرماندار در پایان افزود: برادران و خواهران گرامی ما در اینجا جمع شدیم که گرامی بداریم سالروز آزاد سازی خرمشهر را و باز تجدید بیعت کنیم با شهدای که بخاطر این آب و خاک و این ایمان جان خود را فدا کرده اند و همچنین عهد ببندیم که رهرو راه این شهیدان هستیم و پایبند به همان عهدی هستیم که با میثاق جمهوری اسلامی عهد بستیم. 

 

بازدید [ 273 ]
برچسب ها