اخبار

تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار

جلسه ستاد بحران شهرستان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، کوهسار دادور فرماندارو جمعی از دستگاههای خدمت رسان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری: در این بازدید سرزده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی از شهرستان دهگلان عنوان کردند: به برکت نظام اسلامی ما مسئولیت اجرایی را پذیرفته ایم و باید در مسیری قرار داشته باشیم که رضایتمندی مردم را در بر داشته باشد.

 

مردم دهگلان مردمی هستند که در سختترین شرایط در خدمت نظام، دولت و مسئولین بوده اند و در 22بهمن علیرغم تمام مشکلات اعم از اقتصادی و بیکاری، شاهد این شور و علاقه مردم بوده ایم و مسئولیت با حضور گرم مردم دو برابر می شود و باید با سعی و تلاش و انگیزه مضاعف و یک روحیه جهادی و انقلابی بتوانیم به مردمی که شایستگی خدمت را دارند خدمت رسانی کنیم.

 

اولین هدف از این بازدید دیدار با مردم شریف شهرستان، دیدار با مسئولین، سرکشی در شهر و تشکیل جلسه ستاد بحران در شهرستان بود. ما باید سعی کنیم اطلاع رسانی و آموزش را در اولویت قرار دهیم. نظام آموزشی و نظام مدیریت ما باید یک رویکرد دیگر را در پیشگیری داشته باشد و آموزش حرف اول را در رابطه با نحوه برخورد با مسائل، مشکلات و بحران را میزند و باید آموزش جدی گرفته شود. نباید غافل باشیم سیل در مناطق سیل زده نه تنها آن منطقه بلکه کل کشور را درگیر میکند. دستگاههای خدمت رسان برای اتفاقهای که امکان وقوع دارد باید آمادگی و برنامه های منظم داشته باشند و راهکارهای را در نظر داشته باشند که خدای ناکرده اگر اتفاقی پیش آمد توانایی مدیریت و خدمت رسانی را داشته باشند.

 

نمی خواهیم مردم را نگران کنیم اما، مردم به امید اینکه ما بیداریم میخوابند، مردم بخاطر اینکه ما امنیت و آسایش را فراهم کرده ایم راحت میخوابند. وظیفه اصلی ما این است که پیش بینی لازم برای سختترین شرایط را داشته باشیم و در این چند روزه ستاد بحران باید در آماده باش کامل باشد و استانداری اعلام کرده تمام فرماندارها و بخشدارها باید در محل حضور داشته باشند و مناطق را بطور مرتب رصد کرده و از نگرانی مردم بکاهند.

 

وی در ادامه افزود: بحث بعدی در رابطه با ستاد نوروزی بود که در بررسی های که بطور نامحسوس در سطح شهرستان انجام شد کارهای خوب و پیش بینی های لازم انجام گرفته است. استان کردستان بطور کامل جزء استانهای امن می باشد و هیچ دغدغه امنیتی در استان وجود ندارد. خوش اقبال هدف از این بازدید را ارزیابی دستگاههای خدمت رسان به مسافرانی که در سال جدید وارد شهرستان دهگلان می شوند را عنوان  کرد.

 

مردم توقعشان از ما بعنوان دستگاههای خدمت رسان و اجرایی، بیشتر است. لذا شبانه روز باید آماده باشیم تا مردم در راحتی به سر ببرند . تشکر ویژه از مردم استان کردستان دارم، بخاطر همدردی با جانباختگان در مناطق سیل زده، تمامی جشنهای نوروزی که برای بعضی از آنها هزینه های زیادی کرده بودند به حرمت هموطنان داغدار همه جشنها را لغو کردند و این نشان از فرهنگ غنی و حس نوع دوستی در میان مردم استان است استان کردستان جزء اولین استانهای است که نسبت به اتفاقاتی که در کل کشور رخ می دهد ابراز همدردی کرده و کمکهای مردمی خود را به این مناطق اعزام میکند. بایستی قدر دان این مردم بود و باید به رونق اقتصادی و اجتماعی این استان کمک کنیم.

 

فرماندار شهرستان دهگلان کوهسار دادور، در این جلسه از مصوبات جلسه قبلی ستاد بحران صحبت کردند: که بررسی و شناسایی نقاط آسیب پذیر سیل احتمالی بود.

 

وی افزود: به شهروندانی که در حوالی سد سورال ساکن هستند از طریق بخشداری و دهیاری هشدارهای لازم داده شده است و با مدیر محترم آب منطقه ای جهت مدیریت آب ورودی و خروجی سد هماهنگی شده است. همچنین تدابیری جهت تخلیه آب و اسکان موقت ابواب جمعی و مراجعین به بیمارستان شهر دهگلان در صورت آب گرفتگی با هماهنگی مدیر محترم شبکه بهداشت و شهردار محترم تمهید شده است. 

 

بازدید [ 334 ]
برچسب ها