اخبار

جلسه ستاد توسعه گلخانه های محصولات کشاورزی استان

جلسه ستاد توسعه گلخانه های محصولات کشاورزی استان با حضور فرماندار شهرستان دهگلان و معاون فرماندار شهرستان بیجار و مدیرکل منابع طبیعی استان ، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان و مدیر گروه باغبانی دانشگاه کردستان، کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان بانکها و سایر دستگاههای مرتبط و ادارات خدمات رسان، فرماندار دهگلان با بیان اینکه توسعه کشاورزی یکی از مهم‌ترین راهکارها برای رفع مشکل بیکاری و ارتقای وضعیت اقتصادی مردم در این استان است، گفت: توسعه فضاهای گلخانه موجب رونق اقتصادی بخش کشاورزی و صیانت از آب و خاک می‌شود
جلسه ستاد توسعه گلخانه های محصولات کشاورزی استان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری: کوهسار دادور پیش از ظهر امروز در جلسه توسعه فضاهای گلخانه‌ای در سنندج اظهار کرد: توسعه گلخانه موجب رونق اقتصاد بخش کشاورزی و صیانت از آب و خاک می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در این خصوص دستگاه‌های متولی محور خواهند بود و در هر شهرستانی که ستاد تشخیص بدهد، آمادگی برای تشکیل جلسه استانی در شهرستان‌ها وجود دارد.

وی افزود: با بیان اینکه مزایایی که در بحث توسعه فضای گلخانه‌ای وجود دارد این انگیزه را ایجاد می‌کند که ما در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و بسیج امکانات ادارات برای تحقق چشم‌انداز تعیین شده بهره بگیریم، گفت: اگر تمام اعضای ستاد استانی به تحقق این چشم‌انداز تعیین شده باور و یقین داشته باشند قطعا خروجی که باید را بدست خواهیم آورد.
دادور تصریح کرد: تا زمانی که این باور و یقین در بحث اهمیت و ضرورت توسعه فضاهای گلخانه‌ای در کل مجموعه‌ها و دستگاه‌های مرتبط شکل نگیرد نمی‌توانیم خروجی داشته باشیم.
وی عنوان کرد: برای مثال در قضیه اشتغال روستایی تعدادی از بانک‌ها پای کار بودند، اما بانک‌هایی هم بودند که آئین نامه بانک را ملاک قرار می‌داند و همین کار فرایند کار را با موانع جدی مواجه می‌کرد.
وی در ادامه افزود: یکی از مشکلات در اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها استهلام‌هایی است که روند کار را به تاخیر می‌اندازد برای جلوگیری از این مشکل باید هر لکه تعیین شده به صورت مصداقی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در این مقطع زمانی که سرمایه‌گذاری مشوق می‌خواهد و کمترین مشوق هم تسهیل‌‌‌گری و اسان‌کاری ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان است که فرمانداری بر کار آنها نظارت دارد.
فرماندار دهگلان افزود : در استان کردستان این اراده وجود دارد که شهرستان‌ها حمایت تا به اقتصاد کشاورزی توجه خاصی صورت بگیرد.
دادور با بیان اینکه توسعه کشاورزی یکی از مهم‌ترین راهکارها برای رفع مشکل بیکاری و ارتقای وضعیت اقتصادی مردم در این استان است، گفت: پایه‌گذاری اقتصاد بر بخش کشاورزی نیاز به برنامه‌ریزی صحیح و رفع مشکلات و چالش‌های موجود در این بخش است.
وی اضافه کرد: هرچند دهگلان از شهرستان‌های مستعد برای توسعه کشاورزی است، اما متاسفانه به دلیل رویه‌ها غلطی که در زمینه مصرف آب و بهره‌برداری از خاک در سال‌های گذشته در این شهرستان وجود دارد در حال حاضر در این دو بخش مشکلاتی وجود دارد.
فرماندار دهگلان افزود: مباحث مطرح شده در مورد استفاده از روش‌های نوین در زمینه توسعه فضاهای گلخانه‌ای نوید بخش گذر از مشکلات موجود در این بخش است و ما با تمام توان و بهره‌گیری از تجهیزات در راستای تحقق چشم‌اندازها در این بخش در این شهرستان اقدام خواهیم کرد.

 

بازدید [ 319 ]
برچسب ها