اخبار

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دهگلان

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دهگلان با ریاست فرماندار و با حضور معاون حفاظت منابع آب سازمان منطقه ای کردستان و اعضای این شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دهگلان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری: فرماندار دهگلان در این جلسه با تاکید بر مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب شهرستان گفت: اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان باید ترویج و اطلاع رسانی از وضعیت موجود منابع آب در بین کشاورزان و صنعتگران باشد و حفاظت از این منابع حیاتی وظیفه همه دستگاههای شهرستان است.

مومن پور معاون حفاظت از منابع آب سازمان منطقه ای استان با توجه به ظرفیت آبهای زیرزمینی در شهرستان گفت: آب یکی از زیرساختهای مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است.
با مدیریت صحیح بر مصرف آب، مقدار ورودی و خروجی آب سفره های زیر زمینی باید مساوی باشد و لذا آب منطقه باید با جدیت پیگیری شده و با قاطعیت نسبت به تخلفاتی که صورت می گیرد برخورد قانونی انجام شود.

وی افزود: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود وضعیت امروز قابل مقایسه با گذشته نیست، در گدشته انواع محصولات کشاورزی کشت می شد که آب زیادی را مصرف نمیکردند ولی امروز باید محصولاتی را کشت کنیم که به آب زیادی اجتیاج ندارند.

 

بازدید [ 541 ]
برچسب ها