اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

در این جلسه ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در موضوع مربوطه به ایام محرم با اشاره به اسارت و شهادت شهید حججی به دست گروه داعش اظهار داشت: در زمان صدر اسلام پیامبر (ص) به اصحاب دستور داد که اسرا را تکریم نمایند در حالیکه این گروه قصی القلب به اسم اسلام با خشن و نفرت، مسلمانان حامی دین اسلام را با فجیع ترین شیوه به شهادت می رسانند.
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

در این جلسه ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در موضوع مربوطه به ایام محرم با اشاره به اسارت و شهادت شهید حججی به دست گروه داعش اظهار داشت: در زمان صدر اسلام پیامبر (ص) به اصحاب دستور داد که  اسرا را تکریم نمایند در حالیکه این گروه قصی القلب به اسم اسلام با خشن و نفرت، مسلمانان حامی دین اسلام را با فجیع ترین شیوه به شهادت می رسانند. 
محمدی افزود: دین اسلام دین خشم و قصاوت نیست در حالیکه گروهک به ظاهر اسلام داعش دراوج قصاوت وبی رحمی حججی و هزاران مسلمان رابه شهادت رساندند.
 وی در ادامه گفت: گروهک داعش از اسلام به شدت نگرانند  و زاویه آنان با اسلام وشریعت اسلامی صد درصد در تناقض است.
در ادامه نظری فرماندار دهگلان با اشاره به برگزاری جشنواره موسیق لیلاخ در روزهای 22 و 23 شهریور ماه گفت: مردم شهرستان و منطقه علاقه خاصی به سمت هویت فرهنگی خود و زنده نگه داشتن آن دارند و امیدواریم که این برنامه ها باعث شود که جوانان روز به روز به فرهنگ اصیل وگذشته خود رغبت پیدا کنند.

نظری ایجاد فضایی شاد ونشاط در جامعه را یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: با ایجاد چنین فضایی، که اکنون مطلوب جامعه ماست، علاقه به فرهنگ اصیل بومی بیشتر می‌شود. 

وی افزود: با توجه به اینکه دولت و دستگاه‌های استان کردستان برای هویت بومی منطقه ارزش و احترام قائل هستند و خود ما به عنوان مردم منطقه نیز باید به توسعه و رونق فرهنگ کمک کنیم.
فرماندار دهگلان گفت: از شورای شهر، شهرداری و دستگاههای شهرستان انتظار داریم که با فراهم کردن بستر مناسب کمک و همکاری داشته باشند تا در روزهای 22 و 23 شهریور ماه این برنامه فرهنگی که خاص منطقه لیلاخ است به خوبی برگزار شود.

فلاحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ در شهریور ماه اظهار داشت هدف از اجرای این برنامه ایجاد  فضای امید و نشاط درمیان مردم خصوصا جوانان است.
وی افزود: دردنیای امروزی درعرصه جهانی شدن تهاجم فرهنگی و امواج ماهواره و سایر ابزاری که عمدتا دراختیار کشورهای غربی است و موسیقی که به عنوان اصیل ترین بخش فرهنگ ماست باید آن راحفظ کنیم.

فلاحی در ادامه  گفت: موسیقی کردی خصوصا موسیقی پرمعنا و با تمدن منطقه لیلاخ  با آمدن موج جهانی شدن تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار گرفته که امیدواریم با این جشنواره ها بتوانیم هویت اصیل فرهنگی خود را حفظ کنیم.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دهگلان افزود: جشنواره موسیقی لیلاخ در سنوات قبل تاثیر بسیار مناسبی در استان و خارج از استان داشت و باعث رشد و تعالی موسیقی منطقه شد.
وی در ادمه گفت: اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مبلغ 20 میلیون تومان برای برگزاری این جشنواره درنظر گرفته در صورتی که به 65 میلیون تومان اعتبار نیاز است که باید از سطح شهرستان تامین شود.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان گفت: باید از ظرفیت ادارات سطح شهرستان برای جذب مابقی اعتبار استفاده کنیم.
گفتنی است که هرکدام از ادارات شهرستان قول مساعد دادند با توجه به ظرفیت و در حد توان در جشنواره همکاری و کمک نمایند و رئیس شورای شهر دهگلان نیز قول مساعد داد مبلغ 10 میلیون تومان به جشنواره لیلاخ کمک کنند.

بازدید [ 841 ]
برچسب ها