اخبار

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور دکتر ارشدی فرماندار دهگلان و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

در این نشست  ارشدی فرماندار دهگلان اظهارداشت: برای توسعه شهرستان با توجه به عقب ماندگی در سنوات گذشته برای رسیدن به حد نرمال نیازمند 95 میلیارد تومان است.
 وی افزود: بودجه مشخص شده در بخشهای مختلف هم در تملک دارائیها و هم در ماده 180 و سایر بخشها حدود 38 میلیارد تومان است که با این مبلغ  می توانیم یک سری برنامه ریزی انجام شود و بخش دیگرآن به توان مدیران شهرستان بستگی دارد.
 ارشدی گفت: مدیران شهرستان باید حتما هر 3 ماه یکبار مدیرکل وارد شهرستان نماید زیرا بخشی از اعتبارات شهرستانی، بخشی استانی و بخش دیگر آن ملی است که نیاز است شهرستان در هر 3 مورد سهم داشته باشد بنابراین هرچه مدیران فعالتر و توانمند تر باشند می توانند بودجه جذب کنند.
 
فرماندار دهگلان با بیان اینکه مهمترین کار در شهرستان بحث آب و فاضلاب روستایی است گفت: بیشترین مشکل ما در حوزه آب شرب روستایی است که سعی شده بیشترین بودجه در توزیع به این بخش سوق داده شود  زیرا اگراین مشکل حل نشود باعث مهاجرت می شود.
ارشدی  درادامه گفت: در بخش ماده 180 و تملک دارائیها  مبلغ 3 میلیارد و 350 میلیون تومان سهم آب و فاضلاب روستایی، یک میلیارد و 550 میلیون توما آب و فاضلاب شهری، 2 میلیارد و 500 میلیون تومان، بخش آموزش، 2 میلیارد و 390 میلیون تومان، دامپزشکی 500 میلیون تومان، منابع طبیعی586 میلیون تومان، بنیاد مسکن 2 میلیارد و 690 میلیون تومان، باغداری حدود 2 میلیارد تومان، ورزش و جوانان 950 میلیون تومان، شهرداری بلبان آباد 450 میلیون تومان، شهرداری دهگلان یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است
 وی افزود: اعتبار 400 میلیارد تومانی که به شهرستان اختصاص یافته مستقیما  به پروژه های حوزه کشاورزی تخصیص یافته است.
 فرماندار دهگلان گفت: متاسفانه با این اوصاف بعضی از دستگاهها  نتوانسته اند اعتبارات را جذب کنند  که این خیلی مهم است یعنی در واقع عدم جذب اعتبار نشان ازعدم  برنامه ریزی مدیر دارد.

 فرماندار دهگلان خطاب به مدیران گفت: مدیر باید تمام تلاش خود را انجام دهد که یک ریال از بودجه شهرستان برگشت داده نشود زیرا برگشت اعتبار به معنی این است که نسبت به توسعه شهرستان بی توجهی شده است.
 وی افزود: مدیر باید فعال باشد و قبل از بستن اعتبار شهرستان یک سری اعتبار استانی را جذب کند.
 فرماندار دهگلان با اشاره به تعریف 175 پروژه  شهرستان در بحث  آسفالت راه روستایی،حوزه های کشاورزی و آبخیز داری و غیره اظهار داشت: اگر ما بتوانیم  با این وضعیت به نحو بهتر استفاده کنیم می توانیم  بخشی از مشکلات را حل کنیم  ولی اگر بخواهیم  به حالت نرمال برسیم  بودجه شهرستان جوابگو نیست و نیاز به بودجه استانی و ملی داریم.
 ارشدی خطاب به مدیران شهرستان گفت: عملکرد شما درجذب اعتبار بسیار مهم است وما نباید تنها به اعتبارات شهرستان اکتفا کنیم  و مدیر باید از منابع در اختیار استان و مدیران کل  استفاده کنند.
فرماندار دهگلان اولویت بندی را  یکی از نکات مهم حل مشکلات شهرستان دانست و گفت: که برنانه ریزی بر اساس حل مشکلات در حوزه های موجود صورت گرفته است.
 وی افزود: امسال تلاش شده که  بودجه برای پروژه جدید تعریف نشود و کل اعتبار بر اساس ادامه برای ساماندهی پروژه های قبل باشد.

 

 

 

 

 

 

بازدید [ 946 ]
برچسب ها