اخبار

حضور فرماندار شهرستان دهگلان در بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی

همزمان با مدارس سراسر کشور بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس شهرستان دهگلان با حضور فرماندار و مسوولین شهرستان برگزار شد.
حضور فرماندار شهرستان دهگلان در بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی

نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این مراسم اظهار داشت : ایران کشوری است که تمام ارکان آن با رای مردم انتخاب می شوند و از آنجائیکه دانش آموزان سرمایه ارزشمند کشور هستند اولین پایه دموکراسی در کشور نیزانتخابات شوراهای دانش آموزی است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف تشکیل شوراهای دانش آموزی ، ایجاد زمینه ی مساعد برای تربیت اجتماعی، تکریم شخصیت دانش آموزان و ایجاد ارتباط صحیح و مستقیم بین دانش آموزان و اولیای مدرسه را از جمله این اهداف دانست.

فرماندار شهرستان دهگلان  همچنین افزود : ایجاد مشارکت دانش آموزان در امور مربوط به مسائل آموزشی ، پرورشی ، انضباطی ، ورزشی و فوق برنامه و تقویت اعتماد به نفس و خودباوری و مسئولیت پذیری و مشارکت جویی در دانش آموزان از دیگر اهداف ایجاد شوراهای دانش آموزای در سطح مدارس می باشد .

وی برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی را مصداق واقعی مسئولیت پذیری دانش آموزان عنوان کرد و افزود: برای اینکه آموزش و پرورش قوی داشته باشیم باید از همه ظرفیتهای مدرسه استفاده کنیم.

نظری با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی تمرین دموکراسی برای آینده‌سازان کشور است، افزود: شوراهای دانش‌آموزی نماد همدلی بین دانش‌آموزان و مربیان مدارس است و سبب ایجاد خلاقیت در مدارس می‌شود.

بازدید [ 2278 ]
برچسب ها