اخبار

در مسئله اعتیاد، بیشترین توان را باید صرف پیشگیری کرد

دهمین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

برگزاری دهمین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و روسای ادارات در سالن جلسات فرمانداری
دهمین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
به گزارش روابط عمومی: جمال ارشدی فرماندار دهگلان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و تبریک انتصاب آقای دکتر حریری به عنوان دبیر شورای هماهنگی با مواد مخدر عنوان نمود: وقتی بحث اعتیاد را مطرح می کنیم باید عوامل مرتبط با آن را نیز مد نظر داشته باشیم. اعم دانش آموزان مدارس و حتی خانواده های آنها دچار مسئله افسردگی و به طبع آن درگیر اعتیاد هستند.

وی افزود پدیده اعتیاد یک پدیده چند وجهی میباشد و چندین عامل در این مسئله دخالت دارند و باید فشارهای اجتماعی را کنترل کرد. و از جنبه های  مختلف با این پدیده اجتماعی مخرب برخورد کرد ازجمله کنترل افسردگی، تنش ها، محرکها و ایجاد نشاطهای اجتماعی در مدارس و در ایام فراغت و همچنین آموزش مهارت نه گفتن. نگاه ما نسبت به مسئله  اعتیاد نباید  صرفا در حوزه درمان باشد و اصلی ترین موضوع را  پیشگیری و ثبات در این مرحله عنوان کردند.

در ادامه افزودند: اعتیاد را باید از نگاه اجتماعی کنترل کرد آموزش مهارتهای گوناگون خصوصا در مدارس بسیار کمک کننده ومؤثر خواهد بود و برنامه ها باید کاربردی باشند تا بتوانند نتیجه بخش باشند. آموزش خانواده ها باید زیادتر و در جلسات انجمن و اولیاء از مربیان و مشاوران استفاده شود. در نهایت جامعه ای سالم است که آموزش و پرورش آن سالم و کوشا باشد.


بازدید [ 350 ]
برچسب ها