اخبار

دومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ با حضور فرماندار برگزار شد

دکتر ارشدی فرماندار دهگلان ضمن اعلام برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ در شهریورماه امسال، این جشنواره را یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری استان کردستان عنوان کرد.
دومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ با حضور فرماندار برگزار شد

فرماندار شهرستان دهگلان در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ اظهار داشت: چهارمین جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ در شهریورماه سال جاری با  میزبانی شهرستان دهگلان برگزار می‌شود.

وی در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره در حضور مدیران دستگاه‌های اداری متولی برگزاری جشنواره افزود: این جشنواره یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی در سطح استان و کشور است و جدا از بحث موسیقی پرداختن به فرهنگ غنی و هنری منطقه لیلاخ باید در اولویت قرار گیرد.

فرماندار دهگلان ضمن تقدیر از خدمات صدا و سیمای مرکز استان خاطرنشان ساخت: صدا و سیمای مرکز کردستان هر ساله با حمایت‌های خود شرایط لازم جهت پخش زنده را از برگزاری جشنواره را داشته و در صورت امکان امسال هم پخش زنده را خواهیم داشت.

وی  با اشاره به تاسیس دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی لیلاخ در دهگلان عنوان کرد: تابلو و محل  دبیرخانه جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ قبل از شروع جشنواره در محل اداره ارشاد اسلامی شهرستان نصب و فعالیت دائمی خودش را در طول سال انجام می‌دهد.

ارشدی اضافه کرد: برگزاری جشنواره موسیقی لیلاخ یک وظیفه همگانی در سطح شهرستان است و تمامی ادارات در قالب کمیته‌های مختلف باید در زمینه برگزاری هرچه بهتر آن تلاش کنند.

این جشنواره یکم و دوم شهریورماه سال جاری به مدت دو شب در محل پارک لاله دهگلان برگزار می‌شود.

گفتنی است امسال برای اولین بار ارکست موسیقی کودکان از سطح شهر دهگلان در افتتاحیه جشنواره اجرا خواهند داشت.

بازدید [ 520 ]
برچسب ها