اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان با فرماندار شهرستان دهگلان

در این دیدار فرماندار شهرستان دهگلان و مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان در زمینه های فرهنگی ، کانون های فرهنگی و هنری ، موسیقی ، هنرمندان و ... شهرستان گفتگو و تبادل نظر کردند.
دیدار مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان با فرماندار شهرستان دهگلان

یحیی نظری فرماندار شهرستان دهگلان در این دیدار اظهار کرد: شهرستان دهگلان بعنوان یک ظرفیت مناسب در توسعه هنر و فرهنگ می باشد و مسئولین و دستگاههای مربوطه نیز بایستی برای این مهم برنامه ریزی دقیق نموده و در این راستا گام موثر بردارند.
نظری با اشاره به اینکه پتانسیل‌های بسیار خوبی در حوزه فرهنگی شهرستان فرصت بروز دارند، اظهار داشت: واقعیت این است که در چند سال اخیر در زمینه مسائل فرهنگی نسبت به سایر شهرستان‌های استان، کمتر به دهگلان توجه شده است.
یحیی نظری با بیان اینکه هنرمندان دهگلانی مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند، افزود: انجمن‌های فرهنگی خواهان حمایت‌های بیشتری به ویژه حمایت‌های مالی هستند.
وی یکی از دغدغه‌های اصلی در عرصه فرهنگ شهرستان دهگلان را فضای فرهنگی عنوان کرد و گفت: یکی از رویکردهای اصلی ما در چند سال اخیر توجه و حمایت بیشتر به مسائل فرهنگی و فراهم کردن بسترهای مناسب برای این کار است.
فرماندار شهرستان دهگلان با بیان اینکه دهگلان از نظر فرهنگی مظلوم واقع شده است، تصریح کرد: فضای فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان دهگلان واقعاً محدود است و نیاز به احداث مجتمع فرهنگی به شدت احساس می‌شود.
نظری همچنین گفت: عملیات اجرایی پروژه مجتمع فرهنگی هنری شهرستان دهگلان  در 4 طبقه با زیربنای3200متر مربع بوده و اظهار امیدواری کرد که این پروژه در آینده نزدیک به بهره داری خواهد رسید.
شایان ذکر است بررسی مسائل مربوط به حوزه فرهنگ وهنر شهرستان از مهمترین مباحث مطرح شده در این دیدار بود .

بازدید [ 817 ]
برچسب ها