اخبار

به‌منظور ترویج فرهنگ صرفه‌جویی

زنگ آب در مدارس دهگلان با حضور فرماندار نواخته شد

زنگ آب در مدارس دهگلان با حضور فرماندار نواخته شد

در این مراسم نظری فرماندار شهرستان دهگلان با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب، اظهار داشت: با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی‌ها و به تبع آن کاهش سطح آبهای زیر زمینی که در این شهرستان اتفاق افتاده، مقوله مصرف بهینه آب اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
وی با تأکید بر ترویج و گسترش فرهنگ صرفه‌جویی آب به‌عنوان یک وظیفه همگانی، گفت: مدارس و قشر دانش‌آموز بهترین فضا و مخاطب برای تبیین فرهنگ‌سازی در جامعه هستند.
وی افزود: دانش آموزان سفیران خوبی برای ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آب در بین خانواده ها هستند که باید در خانه تلاش کنند تا از اسراف در مصرف آب پرهیز شود و نحوه درست مصرف کردن آب به عنوان یک فرهنگ قرارگیرد
فرماندار شهرستان دهگلان با تاکید بر شیوه صحیح مدیریت مصرف آب، متذکر شد: شکرگذاری از داشتن آب به عنوان نعمت الهی، صرفه‌جویی در مصرف آن است و مدیریت مصرف و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی می تواند نقش بسزایی در گذر از بحران کم آبی موجود در کشور داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در شرایط بحران آب در کشور باید درست مصرف کردن همراه با برنامه‌ریزی و مدیریت در مصرف آب توسط همه مردم صورت پذیرد، ادامه داد:همه باید همراهی کرده،با مدیریت مصرف و صرفه جویی از به‌وجود آمدن شرایط بحرانی آب جلوگیری کنیم.

بازدید [ 2342 ]
برچسب ها