اخبار

سخنرانی فرماندار دهگلان در نماز جمعه این هفته به مناسبت هفته پدافند غیر عامل

نظری فرماندار دهگلان در جمع نماز گزاران مسجد جامع این شهر ضمن تبریک 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با اشاره به نامگذاری هفته پدافند غیر عامل از 6 الی 12 آبان و اهمیت آن در زندگی اجتماعی گفت: پدافند غیرعامل، دفاع غیر مسلحانه است که با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی و زیستی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
سخنرانی فرماندار  دهگلان در نماز جمعه این هفته به مناسبت هفته پدافند غیر عامل

نظری فرماندار دهگلان ظهر امروز در جمع نماز گزاران مسجد جامع این شهر ضمن تبریک 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با اشاره به نامگذاری هفته پدافند غیر عامل از 6 الی 12 آبان و اهمیت آن در زندگی اجتماعی گفت: پدافند غیرعامل، دفاع غیر مسلحانه است که با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی  و زیستی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
وی پدافند غیر عامل را اساسی ترین راه پیشگیری از تهدیدات دانست گفت: اگر زمانی دچار تهاجم دشمن و یا حوادث طبیعی قرار گرفتیم باید با راهای پیشگیرانه بتوانیم بتوانیم زندگی را بدون مواجه با مشکل ادامه دهیم.
نظری بالا بردن دانش مردم نسبت به اهمیت پدافند غیرعامل و وظایفی که در هنگام بروز مشکلات باید انجام دهند را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد:باید نسبت به این مسئله از سوی مدیران و مردم توجهات لازم صورت گیرد.
وی مردمی شدن اصول پدافند غیرعامل را مهمترین موفقیت در این عرصه برشمرد و افزود: آموزش نیروی انسانی به عنوان یک اصل مهم در پدافند غیرعامل  ضروری است.
نظری در ادامه گفت: ما باید آمادگی داشته باشیم که با پدافند غیر عامل به راحتی بتوانیم از عهده مشکلات در زمان بحران برآییم.
فرماندار دهگلان ضمن تشریح پدافند عامل گفت:در پدافند عامل روش مقابله با دشمن توسط تجهیزات نظامی صورت می گیرد بطوریکه کشورمان در زمان جنگ تحمیلی توانست با تجهیزات نظامی با دشمن مقابله کند و دراین زمینه تلاش بسیار صورت گرفته و دشمن نمی تواند با چشم طمع به کشورمان نظر اندازد.
 فرماندار دهگلان با اشاره به ضعف و مشکلات این شهرستان در زمینه فضای فرهنگی و سالن اجتماعات گفت:طی جلسه ای با مدیریت برنامه ریزی قرار شد یک پروژه  فرهنگی با تامین اعتبار یک میلیارد و نیم در شهرستان احداث شود.
 وی افزود: این پروژه فرهنگی در زمینی به مساحت 3200 متر مربع  که شامل کتابخانه و سالن اجتماعات است در دست اقدام می باشد.
 فرماندار دهگلان در ادامه با اشاره به حل مشکل پروژه های راهسازی و آب شرب شهرستان گفت:مشکل  پروژه های مذکوردر حال پیگیری است.
نظری با اشاره به بحث هوا شناسی شهرستان گفت:با توجه به اینکه دهگلان منطقه کشاورزی بوده  و کشاورزان در این زمینه مشکل داشتند با حمایت دانشگاه کردستان و هواشناسی استان با فرمانداری دهگلان تفاهم نامه ای منعقد شد و مشکل شهرستان دهگلان در این زمینه نیز رفع خواهد شد.

 

بازدید [ 2067 ]
برچسب ها