اخبار

فرماندار دهگلان در جشنواره موسیقی لیلاخ:یکی از اهداف جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ بازنمایی فرهنگ و اصالت منطقه لیلاخ است

فرماندار دهگلان در مراسم افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: یکی از ارکان مقایسه استان‌ها و شهرستان‌ها در بحث توسعه فرهنگی برگزاری جشنواره‌ها به عنوان هویت آن منطقه است.
فرماندار دهگلان در جشنواره موسیقی لیلاخ:یکی از اهداف جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ بازنمایی فرهنگ و اصالت منطقه لیلاخ است

فرماندار دهگلان در مراسم افتتاحیه این جشنواره  اظهار کرد: یکی از ارکان مقایسه استان‌ها و شهرستان‌ها در بحث توسعه فرهنگی برگزاری جشنواره‌ها به عنوان  هویت آن منطقه است.

جمال ارشدی افزود: همانگونه که پرچم یکی از هویت‌های ملی است در کنار آن هویت محلی هم داریم و هویت محلی همان باورها، اعتقادات و رسم و رسوم‌ها است و پرداختن و احیای این هویت‌ها مایه همبستگی ملی می‌شود.
فرماندار دهگلان با اشاره به اهداف جشنواره ها اظهار داشت: یکی از اهداف جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ بازنمایی فرهنگ و اصالت منطقه لیلاخ است.

وی اضافه کرد: البته این جشنواره فردی نیست جشنواره‌ای برای همه مردم و در راستای بازنمایی و بازخوانی آنچه در گذشته در بحث فرهنگی وجود داشته است.

ارشدی تصریح کرد: وقتی بخواهیم به عنوان مثال از رقص کوردی حرف بزنیم، باید بدانیم که انواع مختلفی که از رقص وجود دارد نشانگر چیست و ریشه آن از کجا بوده است، ما نمادهایی همچون پیروزی و دوراندیشی را در رقص کوردی داریم.
ارشدی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف جشنواره افزایش اعتماد، نشاط و امید اجتماعی است، اذعان کرد: ما نباید جشنواره را به سمت دولتی شدن سوق دهیم،رسالت اصلی دولت در این راستا تسهیل‌گری در حوزه فرهنگی است.
وی بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد را در این راستا ضروری دانست و تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد از سال آینده تمام کار را  به NGOها واگذار کنیم.

بازدید [ 560 ]
برچسب ها