اخبار

مراسم تجلیل از پدران آسمانی با حضور فرماندار شهرستان دهگلان برگزار شد

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) مراسم تجلیل از پدران آسمانی با حضور ارشدی فرماندار ، ماموستا محمدی امام جمعه و والدین معزز شهدا ، فرزندان شهدا و مسئولین شهرستان در مزار شهدای دهگلان برگزار شد.
مراسم تجلیل از پدران آسمانی با حضور فرماندار شهرستان دهگلان برگزار شد

در این مراسم ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع) با اشاره به خصوصیات اخلاقی آن حضرت گفت: همه ما باید زندگی حضرت علی (ع ) را باید در زندگی الگو قرار بدهیم واز خصوصیات اخلاقی حضرت بزرگترین درسهای زندگی را باید آموخت.
وی با اشاره به صبر و تحمل پدران و خانواده هی شهدا گفت: شهدا بخاطر آب و خاک و مردمشان از جان خود گذشتند  و هستی خود را فداکردند که جا دارد از پدران این شهدا به عنوان پدران آسمانی تکریم و تجلیل کنیم و بر ضرورت سرکشی از خاندان مکرم شهدا و ایثارگران تاکید کرد.
ماموستا  محمدی گفت: خانواده ای شهدا نمونه واقعی صبر و بردباری هستند و همه ما باید از این خانوادهای معظم درس صبر و بردباری را یاد بگیریم.
وی بر پيوند و ارتباط ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و تجليل از ايثارگران با مناسبت هاي مذهبي و ديني و احياء، حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره گيری ازظرفيت فرهنگی این روز اشاره کرد و گفت: ایجاد بستر مناسب ورود فرزندان و یادگاران معظم شهدا برای زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره پدران آسمانی و  نهادينه كردن فرهنگ قدر شناسی و سپاس گزاری از مقام والای پدر در جامعه از طريق فرزندان معظم شهداء از اهداف برگزاری این همایش است.
در پایان مراسم از پدران شهید  که در قید حیات هستند تجلیل شد.

گفتنی است بعد از این مراسم غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور  فرماندار و کلیه شرکت کنندگان مراسم صورت گرفت.

بازدید [ 777 ]
برچسب ها