اخبار

مراسم روز جهانی مساجد در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

مراسم روز جهانی مساجد در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

حجت الاسلام بابا شاهی نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان در مراسم روزجهانی مساجد در مسجد امام غزالی شهر دهگلان اظهار داشت مسجد پایگاه اجتماعی جهان اسلام بوده و نهاد هویت دینی مسلمانان نیز به شمار می رود و از همه مهم تر  مسجد دانشگاه عمومی مسلمانان است که در آن وحدت مسلمانان را به همراه دارد.
وی افزود: مسجد یکی از مهم ترین نهادهای فرهنگی است که کم توجهی و غفلت از نقش آن می تواند آسیب های احتماعی زیادی به دنبال داشته باشد.
با با شاهی افزود:سوق دادن نوجوانان و جوانان به مساجد و ارائه برنامه های تربیتی و اخلاقی در این اماکن، آینده مدیریتی کشور را بنحوی تضمین می کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: جذب جوانان، تعمیق معنویت و تبیین گفتمان ولایت را از مهمترین رسالت های متولیان مساجد بر شمرد و افزود: متولیان مساجد باید با انجام فعالیت های مختلف فرهنگی اجتماعی برای جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به مساجد تلاش کنند.
 بابا شاهی با اشاره به اینکه مساجد باید بستر همدلی و اتحاد باشد، افزود مسجد مکانی مقدس است که نقش و کارکرد مساجد در جامعه اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.
وی در ادامه افزود: مساجد به عنوان نخستین پایگاه رسانه ای در دنیای اسلام مطرح بوده و همواره همه بزرگان و عالمان در دنیای اسلام در مساجد تربیت شده و برخواسته از این مکان مقدس هستند.
حجت الاسلام بابا شاهی گفت نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش تعیین کننده ای بود به طوری که در اوایل انقلاب همه افرادی که می توانستند به نظام اسلامی کمک کنند از مساجد برمی خاستند.
وی با اشاره به نقش مسجد در وحدت و اتحاد مسلمانان تأکید کرد: مسجد بهترین پایگاه برای وحدت مسلمانان است پس همه ما موظف هستیم به عنوان یک فرد مسلمان این پایگاه را حفظ کنیم و نقش کانون مساجد در این رابطه نیز نقش بسیار سازنده و ارزشمندی است.
وی یادآور شد: با توجه به نقش مساجد، دشمنان به دنبال ایجاد فاصله بین مسجد و جوانان هستند و از این رو باید نسبت به تقویت پیوند جوانان با مسجد که در تقویت اعتقادات و باورهای دینی و ارزش های اسلامی موثر است، تلاش کرده و در این راستا قدم برداریم.

بازدید [ 567 ]
برچسب ها