اخبار

مراسم کاروان زکات غلات شهرستان دهگلان با حضور رئیس شورای زکات کشور برگزار شد

مراسم کاروان زکات غلات شهرستان دهگلان  با حضور رئیس شورای زکات کشور برگزار شد
با حضور رئیس شورای زکات کل کشور،نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، فرماندار دهگلان ، مدیران کل استان و مسئولان شهرستان دهگلان مراسم کاروان غلات زکات در دهگلان برگزار شد.
 در اِین مراسم معنوی آیت الله عالمی رئیس زکات کل کشور با اشاره به جایگاه زکات در قرآن و شریعت اسلامی گفت: زکات و نماز دو فریضه واجب و کلیدی هستند که خداوند متعال در قرآن آن را ذکر نموده است.
وی افزود: زکات سهم نیازمندان و فقراست اگر زکات در جامعه عادلانه توزیع شود دیگر فقر و نیازمند در جامعه وجود نخواهد داشت و اگر فقیر در جامعه وجود دارد به علت نپرداختن زکات درجامعه است.
آیت الله عالمی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به صراحت دستور داده کسانی را که زکات خود را پرادخت نموده دعا کنید چقدر خوب است که انسان فریضه الهی را انجام دهد واجر و مزدش را هم از خداوند دریافت کند.
وی درادامه گفت: زکات قبل از آنکه به دست متسحق برسد به دست خداوند می رسد زیرا خداوند ناظر و گواه بر پرداخت کننده آن بوده و پاداشش را او برمی گرداند.
 در ادامه رسول شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد کردستان در کل استان یک هزار و 694 روستا در 10 شهرستان استان وجود دارد  که در 6 ماهه نخست امسال 918 روستا در کل استان زکات پرداخت کرده است و در طول این مدت 495 جلسه زکات در سطح استان برگزار شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان خاطرنشان کرد: از مجموع 12 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده 72 درصد سهم فقرا و 28 درصد هم سهم پروژه بوده است.
وی درادامه گفت: در بخش محصول غلات مردم شهرستا دهگلان عنایت ویژه داشته و از مجموع 107 روستای شهرستانت بیش از 70 روستا در این زمینه فعالیت چشمگیری دارند.
 شیخی زاداه گفت: در 6 ماهه سال 96 تاکنون 400 میلون تومان زکات درشهرستان جمع آوری شده  که امسال با وضعیت بد محصول گندم 65 تن گندم به صورت زکات به ارزش 171 میلون تومان جمع آوری شده است.
وی در ادامه گفت:در بخش زکات واجب بیش از 64 میلون تومان و در زکات فطریه  و زکات کفاره بالغ بر 160 میلون تومان زکات جمع آوری شده که در میان فقرا ونیازمندان دهگلان توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان فرهنگ‌سازی در حوزه زکات را ضروری دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش به دلیل گستردگی که دارد در این راستا می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد ولی متاسفانه در شوراهای زکات، کشور، استان و شهرستان‌ها دیده نشده است.

بازدید [ 421 ]
برچسب ها