اخبار

مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور فرماندار دهگلان و جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در دهگلان برگزار شد.

مراسم گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر روز ایثار و مقاومت با حضور دکتر ارشدی فرماندار دهگلان ، سرادر سرتیپ دوم پاسدار حمزه فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس و مردم شهرستان در حسینیه رستگاران دهگلان برگزار شد.
مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور فرماندار دهگلان و  جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در دهگلان برگزار شد.

در این مراسم سردار فلاح جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ضمن گرامیداشت شهدای 8 سال دفاع مقدس، شهدای پشمرگان مسلمان کرد، شهدای بیت المقدس و شهدای مدافع حرم با اشاره به سالروزعملیات بیت المقدس تحت عنوان روز مقاومت ایثار و پیروزی اظهار داشت: اگر مقاومت خرمشهر نبود خوزستان سقوط می کرد و اگر خوزستان سقوط می کرد امروز در آسایش نبودیم.
وی آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ صورت پذیرفت.
سردار فلاخ درادامه گفت: عملیات بیت‌المقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر در سوم خردادماه سال 1361 یکی از نقاط عطف دفاع مقدس 8 ساله و بلکه تاریخ ایران عزیز  به شمار می‌رود.
وی فتح خرمشهر پس از 1.5 سال اشغالگری و جنایت‌ رژیم بعث صدام و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن را محصول مقاومت، ایثار و شهادت‌طلبی فرزندان این مرزبوم دانست.
سردار فلاح روز آزاد سازی خرمشهر را روز مقاومت، ایثار و پیروزی عنوان کرد و یکی از عوامل پیروزی را اتحاد و اعتماد و خود باوری عنوان کرد.
وی تاکید کرد: امروز در بین نسل جوان دانشگاهی سئوالاتی همچون اینکه «چرا بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ ادامه پیدا کرد»، وجود دارد که باید ارزش‌ها و پیام‌های سوم خرداد برای نسل جوان تبیین شود.
جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس گفت افزود: در این میان، حماسه آزاد سازی خرمشهر، به عنوان نقطه عطفی به شمار می آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به منصه ظهور رسید.
وی در ادامه گفت: پیام این روز بزرگ این است که در هر برهه از زمان با اتکا به خداوند متعال و ایستادگی و مقاومت در برابر فشارها و مشکلات و وحدت و همبستگی می توان کارهای بزرگی را رقم زد.

بازدید [ 231 ]
برچسب ها