اخبار

فرماندار دهگلان در نشست با دهیاران بخش بلبان آباد

مردم خادم می خواهند نه پشت میز نشین/ کسانی که نمی توانند به مردم خدمت کنند وارد عرصه خدمت نشوند

فرماندار دهگلان در نشست با دهیاران بخش بلبان آباد گفت: کسانی که نمی توانند به مردم خدمت کنند وارد عرصه خدمت نشوند.
مردم خادم می خواهند نه پشت میز نشین/ کسانی که نمی توانند به مردم خدمت کنند وارد عرصه خدمت نشوند

در این راستا فرماندار دهگلان  تاکنون در بخشها و چندین روستای دهگلان با حضور مدیران ادارات استان و سطح  شهرستان  نشستهای با مردم داشته واز نزدیک مشکلات مردم روستاها وبخشها را رصد کرده ودرصد حل مشکلات آنان برآمده اند.

در نشست اخیر فرماندار دهگلان باحضور دهیاران بخش بلبان آباد و مسئولان ادرات شهرستان عباس ارشدی بخشدار این بخش با بیان اینکه دهیاران بخش با تمام توان درراستای خدمت به مردم تلاش کرده اند گفت:بحث توسعه ورشد تدریجی باعث ایجاد رفاه، کاهش بیکاری و ارتقاء شاخص ها  فرهنگی و اجتماعی می باشد توسط دهیاران تلاش شده این بخش ارتقاء یابد.


 ارشدی گفت: برای خدمت به روستاها مدیریت متمرکز موثر نیست باید خدمت به روستا به دهیاران وشوراها سپرده شده است
وی اظهار داشت: بخش بلبان دارای 36 دهیاری که تنها یک روستا فاقد دهیاری بوده و5 روستای هم خالی از سکنه است.


تشریح عملکرد دهیاران بخش

 

 دهیاران این بخش با ارائه عملکرد خود به بیان تشریح آن پرداختند ومشکلات کمبود آب، عدم آنتن دهی ،جاده روستایی، جایگاه زباله وطرح هادی خواسته اصلی اکثر دهیاران بخش بود که خواستار حل و رفع مشکلات روستاهای خود شدند.

 

دراین نشست مدیران ذیربط  در حوزه های عمران، مخابرات؛ آب وفاضلاب  روستایی، بیناد مسکن راه وشهرسازی قول مساعد دادند که با همکاری دهیاران و مردم روستاها درصدد حل مشکلات این روستاها بر آیند.


 رئیس بانک ملی دهگلان

 

 حشمتی رئیس بانک ملی شهرستان دهگلان که بنا به در خواست بخشدار ودهیاران برای حل مشکلات خدمات بانکی دهیاران در این نشست حضور داشت گفت: برای رفاه دهیاران بانک ملی شهرستان تسهیلاتی در حد 12 الی 15درصد دراختیار آنان قرار خواهد داد و خدماتی که بانک ملی ارائه می دهد هیچ بانک دیگری  نمی تواند نجام دهد زیرا هدف ما تحقق اهداف دهیاران است.

 

فرماندار دهگلان

 در این نشست جمال ارشدی فرماندار دهگلان اظهار داشت: کسانی که توفیق خدمتگزاری به مردم را پیدا می کنند باید با خدمت و تلاش صادقانه دل مرد را به دست بیاورند.

 

 وی افزود: شعارهای اولیه انقلاب اسلامی خدمت به مردم، محرومین و مستضعفین جامعه بوده و خوشا به حال کسانی که با این دیدگاه وارد عرصه خدمت و مسئولیت شده و گره گشای مشکلات مردم هستند.

 

  ارشدی در ادامه گفت: ما باید در هر پست و مقامی که هستیم و تا زمانی که زنده هستیم بتوانیم خدمتگزاران واقعی و صادق برای مردم جامعه باشیم.


وی افزود: مدیران باید دغدغه اصلیشان خدمت به مردم و حل مشکلات به مردمی که شایسته خدمت هستند، باشند.

جایگاه دهیاران ویژه است


فرماندار دهگلان با اشاره به جایگاه ویژه دهیاران خطا ب به آنان گفت: باید برنامه داشته باشید که امسال با این وضعیت اعتباری چه کارهای باید انجام دهید.

وی افزود: خدمات دهیاران و بخشداران باید براساس عملکرد ارزیابی شود و کسانی که نمی توانند دهیار، شورا و بخشدار شوند نباید وارد عرصه خدمت به مردم شوند زیرا مردم خادم می خواهند نه پشت میز نشین، که نیاز است خواسته و مطالبات مردم بر آورده شود.

ارشدی از بخشدار این بخش خواست که نسبت به حل مشکلات روستا با کمک دهیاران در صدد حل آن برآیند و مدیران حاضر در نشست هم قول مساعد دادند که تا حد امکان هر آنچه  در اختیار شهرستان باشد برای حل و رفع مشکلات روستاهای این بخش کوتاهی نکنند.

جمال ارشدی اظهار داشت: برای توسعه شهرستان باید توزیع قدرت شود زیرا اگر قدرت دریک جمع شود باعث فساد میشود و نیاز است دهیاران آنچه که به صلاح شهرستان است انجام دهند زیرا قانون ومقررات برای محدودیت نیست بلکه برای تسهیل گری است.

فرمانداردهگلان از دهیاران خواست که مردم روستاها را در همه کارهای روستا سهیم نمایند زیرا اگر مردم در کارها مشارکت کنند در حل مشلات روستا احساس وظیفه می کنند.

بازدید [ 467 ]
برچسب ها