اخبار

فرماندار دهگلان در نشست شورای حفاطت آب

میانگین اراضی آبی دهگلان 2 درصد بیشتر از استان است/بیش از هزار هکتار اراضی پایین دست سد سورال به آبی تبدیل می شود

نظری فرماندار دهگلان ز در نشست شورای حفاظت از آب شهرستان ضمن تاکید به احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی و حفاظت هر چه بیشتر از آبخوانهای شهرستان اظهار داشت: طرح جامع برخورد قانونی با برداشت غیر مجاز وتعادل بخشی بین منابع و مصارف آبهای زیر زمینی در نظر گرفته شود.
میانگین اراضی آبی دهگلان 2 درصد بیشتر از استان است/بیش از هزار هکتار اراضی پایین دست سد سورال به آبی تبدیل می شود

نظری فرماندار شهرستان دهگلان در نشست شورای حفاظت از آب شهرستان ضمن تاکید به احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی و حفاظت هر چه بیشتر از آبخوانهای شهرستان اظهار داشت: طرح جامع برخورد قانونی با برداشت غیر مجاز وتعادل بخشی بین منابع و مصارف آبهای زیر زمینی در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به در خواست رئیس منابع آب شهرستان جهت تخصیص اعتبار برای احیاء و تعادل بخشی گفت: این اعتبار از منابع ملی تخصیص داده می شود  که در حیطه و اختیار ما نیست اما ما می توانیم برای حل این مشکل تلاش نموده و مطالبه گر اعتبار باشیم.
 فرماندار دهگلان با اشاره به آبی نمودن اراضی پایین دست سد سورال و عدم همکاری کشاورزان برای اجرای این طرح از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خواست از منابع ملی و شناور بهره مند شوند و نگذارند موانع و مشکلات و عدم همکاری کشاروزان باعث هدر رفت این منابع شود.
فرماندار دهگلان در ادامه با اشاره به آبی شدن هزار و 100 هکتار از اراضی پایین دست سد سورال اظهار داشت: 12 درصد از اراضی شهرستان آبی است در حالیکه میانگین کشوری این رقم 47 درصد است  که فاصله زیاد داریم.
 وی در ادامه گفت: یکی از سیستمهای کلان استان در حوزه کشاورزی این است که به میانگیبن کشور رسیده یا به آن نزدیک شویم.
 نظری گفت: شهرستان دهگلان با وجود داشتن منابع آبی ( چشمه، چاه، کانال کشی)  و وجود 3 سد اراضی آبی نسبت به میانگین کشوری در مجموع به 25 درصد می رسد و 12 درصد نسبت به میانگین استانی که 2 درصد بیشتر از استان است.

بازدید [ 961 ]
برچسب ها