اخبار

نشست خرید تضمینی گندم شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

کارگروه نشست خرید تضمینی گندم شهرستان با حضور دکتر ارشدی فرماندار دهگلان، مدیرغله استان، مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی و رئیس تعاون روستایی کردستان و مسئولان شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
نشست خرید تضمینی گندم  شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

در نشست کارگروه تضمینی خرید گندم شهرستان ارشدی فرماندار دهگلان با بیان اینکه همه دستگاهها این مجموعه باید به کشاورزان تضمین دهند که گندم آنان به نحو احسن برداشت، تحویل و به نحواحسن هم وجه محصول آنان پرداخت خواهد شد.
 وی افزود: در زمینه تولید تا انتقال و تحویل وجه گندم یک سری از دستگاهها و نهادها ی مختلف تاثیرگذار هستند و جهاد کشاورزی یکی از بخشهای است که باید توان خود را در این زمینه بیشتر کند که در گذشته کارهای خوبی صورت گرفته است.
 فرماندار دهگلان خطاب به مدیر جهاد شهرستان گفت: کمباینی که برای برداشت وارد روستایی شود باید از طریق جهاد کشاوری دارای مجوز باشد و کمباین به محض ورود به روستا  مجوز را تحویل دهیار دهد و دهیاران و بخشداران باید مجاب شوند که کمباین بدون مجوز حق فعالیت در مزارع گندم شهرستان را ندارد.
ارشدی در ادامه گفت: دهگلان از نظر صنعت کشاورزی و در حوزه های مختلف قوی است با وجود گردش مالی عظیم که اتفاق می افتد باید کاری کنیم در آینده این صنعت در اقتصاد شهرستان و هم در بعد کشاورزی تاثیر گذار باشد.
فرماندار دهگلان با اشاره به سامانه "پهنه بندی" گفت:  بخشداران و دهیاران موظفند که کشاورزان را برای ثبت نام در سامانه مطلع نمایند زیرا هرچه این سامانه فعالتر شود دست دلالان کوتاهتر در خرید گندم از کشاورزان می شود.
 فرماندار دهگلان در ادامه افزود: در بحث تعاون روستایی که مردم از اعضا و تعاونیها بخاطر عدم شفاف سازی در گردش مالی و حسابررسی ناراضی بودن با تغییرات که داده شد باعث رضایتمندی مردم شد.
وی با اشاره به بخش صنعت در شهرستان گفت: سرمایه داران در این زمینه اعلام آمادگی نموده اند که باید زمینه فرصت شغلی را بیشتر و  توسعه شهرستان را فراهم کنیم.
 وی افزود: با بررسی آمار و ارقام که انجام شده و در آمدی که در حوزه کشاورزی و صنعت بوده  تاثیر زیادی بر روی اقتصاد شهرستان نداشته است.
ارشدی گفت: ما باید در بحث خرید تضمینی گندم هیچگونه مشکلی در شهرستان نداشته باشیم  و کشاورز باید با اعتماد کامل گندم خود را تحویل مراکز جمع آوری نماید و اگر مشکلی در این زمینه باشد فرمانداری در هر صورت آماده حل مشکل خواهد بود.

بازدید [ 685 ]
برچسب ها