اخبار

نشست شورای زکات شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

نشست شورای زکات شهرستان دهگلان با حضور فرماندار و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
نشست شورای زکات شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

جمال ارشدی فرماندار دهگلان در این جلسه با اشاره به بحث فلسفه وجودی زکات گفت: زکات باعث کنترل فقر، کمک به فقرا، تعدیل در آمد، کنترل آسیب اجتماعی، گسترش عدالت و برابری درجامعه است که نیاز است در این زمینه هدفمند عمل کنیم.
ارشدی با تاکید بر ترویج زکات در جامعه خواستار شفاف سازی شد و گفـت: اگر قرار است که در آمدی از زکات کسب شود باید به صورت واضح و دقیق به مردم اعلام شود که اینکار باعث هدفمند بودن زکات شده ومردم به پرداخت آن ترغیب می شوند اما اگر فقط در آمار و ارقام باشد باشد وشفاف سازی نشود باعث ایجاد شبهه می شود.
 وی با اشاره به اینکه غیر از جامعه هدف تحت پوشش دو نهاد کمیته امداد و بهزیتسی لایه بزرگتری وجود دارد که نیاز مند کمک هستند خواستار شناسایی این لایه عظیم  نیازمند شد و گفت: باید چند لایه حرکت کنیم و این قشر هم مورد توجه برای کمک قرار گیرند.
 فرماندار شهرستان دهگلان با تاکید به تقویت موسسات خیریه در شهرستان دهگلان گفت: خانه خیرین درسطح شهرستان باید مستقر شود که با تقسیم مناطق هر محله تحت پوشش یک موسسه خیریه مشخص می شود.
  ارشدی  زکات را کمک مردم به مردم دانست و گفت: هیچ دستگاه و سازمانی حق ندارد آنرا به اسم خود تمام کند و مسئولین موظفند در قبال پستی که دارند خدمتگزار مردم باشند و حق ندارند برمردم منت بگذراند.
 وی خواستار ترویج فرهنگ زکات شد و گفت: برای اینکار دستگاهها به تنهای از عهده اینکار بر نمی آیند نیاز است رسانه ها ، فضای مجازی و مبلغین در این زمینه همکاری کنند.

بازدید [ 685 ]
برچسب ها