اخبار

نشست شورای مشورتی ایثارگران شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

نظری فرماندار دهگلان در نشست شورای مشورتی ایثارگران شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 5400 شهید کردستان با اشاره به جمع آوری مستندات شهدا خواستار همکاری ادارات و دستگاههای شهرستان در این راستا شد.
نشست شورای مشورتی ایثارگران شهرستان دهگلان  با حضور فرماندار برگزار شد

نظری فرماندار دهگلان در نشست شورای مشورتی ایثارگران شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 5400 شهید کردستان با اشاره به جمع آوری مستندات شهدا خواستارهمکاری ادارات و دستگاههای شهرستان در این راستا  شد.
نظری در ادامه  با توجه به وجود 5 اکیپ جمع آوری مستندات افزود: هر اکپیپ شهرستان باید از 14 خانواده شهید به صورت کتبی و فلیم مصاحبه تهیه نماید که 7 خانواده باید تا آخر اسفند ماه و 7 خانواده دیگر تا اخر فروردین تکمیل و به بنیاد شهید و امور ایثالرگران شهرستان تحویل دهند.
  نظری فرماندار دهگلان ضمن خواسته رئیس بیناد شهید و امور ایثارگران دهگلان  گفت: شهرداری برای نامگذاری کوچه، معابر و خیابان جدید حتما از اسم شهدا،جانبازان و ایثار گران استفاده کنند.
فرماندار دهگلان در ادامه گفت: برای استخدامی چه رسمی، پیمانی و شرکتی باید 25 درصد سهم خانواده های شهدا، جانبازن و ایثارگران در شهرستان لحاظ شود.
 حسین پناهی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دهگلان در ادامه گفت: با توجه به ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران نیاز است یکی از میادین شهر به اسم جانبازان نامگذاری شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دهگلان با اشاره به تسهیلات اشتغال خانگی گفت: در سنوات 95 و 96 این تسهیلات در اختیار  شهرستانهای قرار گرفته اما برای شهرستان دهگلان این وام در نظر گرفته نشده است.
وی بیمه مکمل ایثارگران را مشکل دیگر این قشر دانست و گفت: این بیمه درشهرستان برای این افراد لحاظ نمی شود که نیاز است هرچه سریعتر این مشکل بر طرف شود.

بازدید [ 895 ]
برچسب ها