اخبار

نشست فرمانداردهگلان با فعالان سیاسی و مدنی شهرستان به مناسبت هفته دولت

به مناسبت هفته دولت نشست فرماندار دهگلان با فعالان مدنی و سیاسی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
نشست فرمانداردهگلان با فعالان سیاسی و مدنی شهرستان به مناسبت هفته دولت

 در این نشست فعالان مدنی و سیاسی شهرستان هرکدام در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به بیان مشکلات در شهرستان پرداخته و خواستار حل مشکلات با شور و مشورت شدند.
 بعد از بیانات فعالان درحوزه های مختلف دکتر جمال ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان اظهار داشت: ما باید در گفتمان روی نکات مشترک کار کنیم زیرا در گفتمان فضای هماهنگ و برابر بوجود می آید و هرکسی هم دارای اعتقادات و تفکرات مختص به خود است اما نکته مشترک ما بحث توسعه شهرستان و حل مشکل بیکاری است زیرا همه ما در این زمینه مسئول هستیم.
  ارشدی با اشاره به بحث حزب و جناح گفت: همه احزاب و گروهها باید در راستای توسعه شهرستان گام بردارند که گروهی فقط هدفشان استفاده از فضا به نفع خود  بوده و اگر کسانی در این زمینه حرف برای گفتن دارند توضیح دهند که چه کار عام المنفعه ای برای شهرستان انجام داده اند.
ارشدی خطاب به فعالان حاضر در نشست گفت: هدف همه ما توسعه شهرستان است اگر کسانی که توانمند و شایستگی خدمت به مردم را داشته باشند و حتی با من هم مخالف باشند از ظرفیت او استفاده می شود زیرا توانمندی آن شخص به نفع مردم شهرستان است.
فرماندار دهگلان گفت: فضای گفتمان باعث باز شدن فضای مسالمت آمیز می شود که در آن نگرشهای مثبت آشکار می شود اما اگر گفتمان پنهان بماند باعث عقده شده و در آینده وسیعتر می شود.
جمال ارشدی اظهار داشت: نظر من این است که بخش رسانه به صورت میدانی به میان مردم بروند و مستقیما مشکلات مردم را از نزدیک بررسی کنند و در میادنی شهر بحث گفتمان باز کنند.
 فرماندار دهگلان گفت: گفتمان باید به سوی اصلاحات و بهبود حل مشکلات جامعه پیش برود که اینکار نیاز به برنامه ریزی دارد و بدون برنامه نمی توانیم حرکت کنیم.
 ارشدی اظهار داشت: وقتی ملاک ما تخصص، تعهد و شایستگی است پس چرا باید فضای آلوده ایجاد کنیم که گروه قلیل و اندک در شهرستان بوسلیه اختلاف گروهی و جناحی در فکر بهره وری اقتصادی و سیاسی هستند که به ضرر مردم است.
وی افزود: ما نباید هدف را گم کنیم چونکه اگر هدف را گم کنیم ابزار را گم کرده ایم پس نیاز است که فضای گفتمان مسالمت آمیز در شهرستان ایجاد کنیم.
ارشدی با بیان انتقاد در جامعه گفت: انتقاد سازنده و بجاست اما نباید به هویت و شخصیت انتقاد شود زیرا انتقاد نسبت به عملکرد است که متاسفانه ما به شخصیت و هویت انتقاد می کنیم در صورتی که انتقاد باید منجر به اصلاح نگری باشد.
 وی با اشاره به بیان مشکلات در نشست گفت: این مشکلات ریشه ای بوده مال حال حاضر نیست زیرا در طول دروان نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات خاصی صورت گرفته و اگر بعضی مشکلات وجود دارد نباید احسای ناامیدی کنیم.
ارشدی با اشاره به ضعف در جوامع گفت: در هر جامعه ای ضعف وجود دارد که باید با مدیریت اصلاح شوند و تفکرات نباید در مقابل هم قد علم کنند که نفع مردم نیست.
 فرماندار دهگلان تنها راه حل حل مشکلات دهگلان را اتحاد و یک صدایی گروهها و جناحها دانست و گفت: برای توسعه شهرستان باید یک صدا باشیم زیرا اگرچند صدایی و فرق بین خودی و غیر خودی باشد در توسعه شهرستان موفق نخواهیم شد.
 ارشدی با تاکید بر مطالبات مردمی گفت: با ورود معاون امنیتی، سیاسی و مدیران کل استان به دهگلان مطالبات شهرستان را مطرح کردم و ازحوزه بهداشت رضایت ندارم که چرا باید مردم شهرستان برای عمل جراحی بسیار ساده به قروه وسنندج تردد کنند و چرا نباید در شهرستان تجهیزات اتاق عمل فراهم شود.
وی در ادامه با اشاره به تکریم ارباب رجوع در ادارات گفت: درهر اداره ای در زمینه تکریم ارباب رجوع سهل انگاری شود و شان و منزلت مردم رعایت نشود برخورد جدی خواهد شد.
  وی افزود: ما نباید دچار سیاست زدگی شویم که چه کسی طرفدار چه گروه و جناحی است زیرا دچار هیجانات سیاسی شدن به نفع مردم نسیت و منافع مردم در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
فرماندار دهگلان با تاکید بر اصلاح نگرش اصلاح مدیریتی در شهرستان گفت: هرکس که شایستگی دارد باید درجایگاه خدمتگزاری به مردم قرار گیرد نه اینکه وقتی قرار است مدیری جابجا شود برای حفظ سمت خود تمام شهرستان رابه هم بزند و آن مدیر باید بداند که اینکار به نفع شهرستان نبوده و تنها برای حفظ منافع شخصی خودش است.
ارشدی یکی از روشهای اصلاح مدیریتی شهرستان را استفاده از ظرفیت زنان در ادارات عنوان کرد و گفت:به عنوان مثال در آموزش و پرورش شهرستان که 50 درصد نیروی انسانی آن زنان تشکیل می دهند اما از وجود مدیر زن خبری نیست.
وی افزود: زنانی که شایستگی مدیریت در ادارات دارند باید برای خدمتگزاری مردم در این سمت قرار گیرند و نباید به زنان صرفا فقط دریک بخش نگاه نشود.
 فرماندار دهگلان ضمن نگرانی از جابجای صورت گرفته نیروی انسانی ادارات شهرستان گفت: متاسفانه جابجایی بدون تخصص در ادارات انجام شده که هم به ضرر مردم و هم حاکمیت است که اینکار اشتباهی بزرگ است و نیاز است افراد متخصص در جایگاه خود قرار گیرند.  
 ارشدی ضمن تشکر و قدردانی از شورای شهر و شهردار دو شهردهگلان و بلبان آباد گفت: کارهای خوبی در این دو شهرصورت گرفته اما اینکارها مال 10 سال قبل می باشد که الان بجای کارهای دیگر نصفی از وقت ما باید برای کارهای شهری تلف شود.  


بازدید [ 596 ]
برچسب ها