اخبار

نشست مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با فرماندار دهگلان به منظور بررسی و حل مشکلات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان

نشست مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با فرماندار دهگلان  به منظور بررسی و حل مشکلات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان

ارشدی فرماندار دهگلان در این نشست با بیان اینکه در این کانون ارتباط با کودکان و بچه هایی برقرار می شود که شخصیت آنان در حال شکل گیری است و تربیت و اندیشه زاییده شخصیت دروان کودکی است گفت: هرچه در این دروان کار کنیم بازهم کم است.
وی افزود: اگر امکانات در اختیار بچه های این کانونها قرار داده شود در کنترل آسیهای اجتماعی و در تحقق شخصیت مستقل آنان خیلی کمک کرده ایم .
 فرماندار دهگلان در ادامه با اشاره به کمبود نیروی انسانی این کانون از مدیر آموزش و پروش شهرستان خواست که برای جبران این کمبود چند نفر نیروی توانمند مرتبط با فعالیت در این حوزه به کانون مامور کند.
 ارشدی با اشاره به بحث مشکلات  فضای محیطی کانون گفت: باید برای حل این مشکل هم از ظرفیت خیرین شهرستان استفاده شود و هم از اعتبارت امسال در صورت بر آورد نیاز کمک شود تا این مشکل حل شود.
 فرماندار دهگلان با ارائه پیشنهاد برای جشنواره موسیقی کودکان خواستار تشکیل دبیرخانه جشنواره موسیقی و دبیرخانه بازیهای بومی محلی کودکان شد و گفت: اینکار باعث ترغیب و سپری شدن اوقات فراغت کودکان می شود.
 ارشدی در ادامه با بیان اینکه باید در بحث موسیقی که بحث نشاط و شور اجتماعی است و از سنین کودکی تا کهنسالی حرکت کنیم گفت: در جشنواره لیلاخ، امسال تغییرات در آن صورت می گیرد و جشنواره هلپرکی (سوارانه) نیز در بخش بلبان آباد برگزار می شود.
در ادامه ی این نشست سهیلا شیخی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با مثبت ارزیابی نمودن تعامل مسئولین شهرستان با این کانون ضمن اشاره به طرح کانون مدرسه اظهار داشت: در طول ایام تحصیل دانش آموز که در مدارس حضور دارند و کمتر می توانند به کانون مراجعه کنند مربیان کانون باید با معلمشان هماهنگ شوند که تدریس یکی از دروس در کانون صورت گیرد.
 وی افزود: با توجه به ارزیابی که در سطح استان انجام شده طرح کانون مدرسه مثبت جواب داده است و آموزش و پرورش هم نسبت به آن دید و نظر مثبت داشته که هم کانون به جامعه هدف خود با رسیدگی بیشتر باعث آشنایی بیشتر کودک و نوجوان با فعالیت آن شده است.
 شیخی در ادامه یکی از مشکلات کانون دهگلان را کمبود مربی دانست و گفت: تنها دو مربی در دهگلان وجود دارد که این مشکل تمام شهرستانهای استان است و باید حل شود.
 وی افزود: در استان کردستان 20 مرکز ثابت و 4 کتابخانه سیار روستایی وجود دارد که بعضی از مراکز ما دچار کمبود نیرو هستند که ما درصد حل این مشکل هستیم.
شیخی دومین مشکل مرکزدهگلان را کمبود اعتبار عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات ملی صرف هزینه جاری می شود در حالی که تجهیزات عمرانی ما در اینجا بسیار ضعیف است و 10 میلیون اعتبار برای دهگلان در نظر گرفته شده که تنها 3 میلیون تومان آن تخصیص یافته و این مبلغ مشکل عمران ما را حل نمی کند.
 وی سومین مشکل را تنها سینمای این مرکز دانست و گفت: این سالن سینما دارای کمبود است و ما باید امکانات در اختیار بجه ها قرار دهیم که از مسائل فرهنگی برخوردار شوند که قرار است این اتفاق در دهگلان بیفتد.

بازدید [ 262 ]
برچسب ها