اخبار

نشست فرماندار دهگلان با مدیر دفتر مشارکتهای مردمی

هدف از ایجاد بنیاد مسکن ساخت سرپناه برای محرومان است

فرماندار دهگلان در نشست مدیر مشارکتهای مردمی بنیاد مسکن کردستان هدف از از ایجاد بنیاد مسکن را ساخت سرپناه برای محرومان دانست
هدف از ایجاد بنیاد مسکن ساخت سرپناه برای محرومان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جمال ارشدی فرماندار دهگلان در نشست با مدیر دفتر مشارکتهای مردمی حساب 100 امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان و خیرین شهرستان با اشاره به نقش بنیاد مسکن در تامین مسکن روستایی و کمک به اقشار محروم برای خانه دار شدن اظهار داشت: فعالیت بنیاد در تامین مسکن محرومان می تواند بخش عمده ای از مشکلات قشر زحمتکش جامعه را در تامین مسکن حل کند.

وی افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  را از نهادهای انقلابی و اجرایی که دارای کارنامه ای موفق است توصیف کرد و گفت: تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توسط حضرت امام(ره) با هدف ساخت سرپناه برای محرومان و همچنین عمران و آبادانی روستاها و حمایت از محرومان جامعه بوده است.

 جمال ارشدی با اشاره به سازمانهای مردم نهاد یا (NGO) که سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل، غیر دولتی است که برای انجام فعالیت داوطلبانه و به صورت خود جوش  فعالیت کند وتنها دستگاهی که مجوز فعالیت داده می توان بر آن نظارت کند.

 فرماندار دهگلان اظهار داشت: تشکیل اعضای انجمن باید خیرنی باشند که معتمد هستند زیرا انجمنی می تواند موفق باشد که مورد اعتماد مردم است.

 ارشدی با بیان اینکه برای حساب 100 باید وضع موجد در شهرستان بررسی شود خطاب به رئیس بنیاد مسکن شهرستان گفت: وضع موجد شهرستان باید مورد بررسی قرار گیرد تا مسکن با بافت های ناکار آمد و اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مشخص شود و جهت رفع مشکل آنان اقدام شود.

فرماندار دهگلان افزود: تا زمانی که وضع موجود شهرستان مشخص نشود نتیجه نخواهیم گرفت زیرا برای تحقق عدالت اجتماعی باید توزیع قدرت، ثروت و توزیع تکاریم و احترام باید مطرح شود.

ارشدی در ادامه گفت: برای احداث مسکن محرومان اگر 10 الی 20 واحد به صورت کامل در اختیار افراد محروم جامعه قرار گیرد بهتر از چندین واحد ناقض و بدون استفاده است.

فرماندار دهگلان با تاکید بر تقویت انجمنها گفت:اگر بخواهیم انجمنها تقویت شوند  بستگی دارد که چه کسانی سرمنشاء باشند.

بازدید [ 477 ]
برچسب ها