اخبار

هشتمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

نظری فرماندار دهگلان در هشتمین نشست کار گروه اشغال با اشاره به ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار خواستار اجرای طرح " تکاپو " در شهرستان شد.
هشتمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد

یحیی نظری  در این جلسه ضمن اشاره به تصویب 69 طرح اشتغالزایی و اجرای آن در قالب طرح تکاپو با هدف ایجاد اشتغال گفت: براساس این طرح قابلیت‌های یک منطقه شناسایی و سپس بیکاران و سرمایه گذاران به آن سمت هدایت شده و با کمترین تسهیلات بیشترین شغل ایجاد شود.
نظری از دستگاههای اجرای خواست که این 69 طرح مصوبه شهرستان باید تک تک بررسی شوند که آیا در دست متقاضی، در دست اقدام  و یا مشکل وثیقه و غیره دارند که کتبا گزارش آن ارسال شود.
وی با تأکید بر اینکه باید بتوانیم صاحبان فکر و ایده را نیز مورد حمایت قرار دهیم، عنوان کرد: تعاریف متعددی در این زمینه وجود دارد و باید بتوانیم همه  را راهبردی کرد که چه اقداماتی در سطح شهرستان برای این ساماندهی صورت گیرد.
نظری ملاک و معیار را ایجاد اشتغال دانست نه میزان پرداخت تسهیلات و از دستگاههای اجرای خواست که برای ایجاد اشتغال بیکاران  تلاش کنند و نگذارند که تسهیلات اشتغال برگشت داده  شود.
 مشاغل خانگی تولید مواد خواد خوراکی باید از نظر بهداشت و سلامت مطمئن باشند
 فرماندار دهگلان با اشاره به ایجاد مشاغل خانگی که اقدام به تهیه ترشیجات و مواد خوراکی می کنند اظهار داشت که شخص شاغل و مکان تولید مواد خوارکی باید از نظر بهداشتی کاملا سالم باشد.
 وی افزود: باید در چهار چوب ضوابط و مقررات بهداشت از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان این مسئله بررسی شود که برای سلامت جامعه بسیار مهم است.
 رئیس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی :سود تسهیلات صنعت روستایی و سرمایه درگردش 10 درصد و بقیه 6 درصد است  
مفاخری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اشتغال پایدار در حوزه مشاغل خانگی،خود اشتغالی و خویش گفت: کار فرمایی که با ایجاد طرحش مایبن 2 تا 50 نفر استخدام کند  تسهیلات  20 تا 100 میلیون می تواند دریافت کند و کار فرمایی که  برای  بیشتر از 50 نفر ایجاد اشتغال نماید می تواند تسهیلات  2 و نیم تا 15 میلیارد تومان دریافت کند.
 وی درادامه گفت:با توجه به شیوه نامه در اشتغال فراگیر و پایدار روستایی به ازای هر50 میلیون تومان وام پرداختی باید ایجاد شغل شود و اگر شغل ایجاد نشود سود یارانه به وام تعلق نخواهد گرفت.
مفاخری افزود: سود تسهیلات صنعت روستایی و سرمایه درگردش 10 درصد و بقیه 6 درصد است که باز پزداخت حداکثر 6 ساله و با ضمانت سند املاک روستایی قابل دریافت است.

بازدید [ 999 ]
برچسب ها