اخبار

همایش ملی روز شوراها در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

دکتر ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان در همایش روز ملی شوراهای اسلامی این شهرستان ضمن تبریک و پاسداشت روز شوراها گفت:باید از ظرفیت این نهاد مردمی برای توسعه شهر و روستاهای شهرستان استفاده کرد.
همایش ملی روز شوراها در شهرستان دهگلان با حضور فرماندار برگزار شد.

دکتر ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان در همایش روز ملی شوراهای اسلامی این شهرستان ضمن تبریک و  پاسداشت روز شوراها گفت : باید از ظرفیت این نهاد مردمی برای توسعه شهر و روستاهای شهرستان استفاده کرد.
وی گفت باعث خوشحالی است که شوراها در پشت تریبون از عملکرد یک مسئول براحتی انتقاد می کنند و در جامعه ای که  نقد و تضاد نباشد آن جامعه رشد نخواهد کرد و این تضاد است که باعث رشد و بالندگی یک جامعه می شود و جامعه بدون تضاد جامعه ای است که اصلاح نمی شود و منجر به رشد نخواهد شد و باید با همدلی و دوری از اختلافات برای توسعه شهرستان تلاش کنیم.
ارشدی همچنین گفت: در قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی  دو نوع شورا تعریف شده است  که یک نوع شورا شورای مشورتی است مانند شورای محله و شورای مساجد یا مدرسه که نقش مشورتی دارند و نوعی دیگر شورای اجرایی است که نقش اجرایی دارند  که ما با آن سرو کار داریم و نقش مهم و اصلی دارند.
فرماندار شهرستان دهگلان تاکید کرد: در جامعه مردم سالاری و شایسته مداری و بالاتر از همه انسان مداری است و این انسان مداری باید در کل جامعه یکسان باشد یعنی همه آن جامعه برخوردار از امکاناتی یکسان و عادلانه باشد و نباید منطقه ای از شهرستان دارای امکانات و رفاه بیشتر باشد  در حالی که منطقه ی دیگر بدون امکانات و مورد فراموشی قرار گیرد و باید همه یکسان باشد.
در ادامه ارشدی فرماندار دهگلان گفت:ما در شهرستان شورایی تشکیل داده ایم به نام شورای توسعه شهرستان که تشکیل شده از نخبگان این شهرستان است  و اظهار امیدواری کرد که به کمک این شورا بتوانیم مسائل و مشکلات شهرستان را حل کنیم.
فرماندار شهرستان دهگلان در این مراسم همچنین اضافه کرد:  وظیفه مسئول است که  خواسته مردم و شوراها را عملی کند و مسئول نباید توقعات فزاینده در بین مردم ایجاد کند و کاری که نمی تواند انجام دهد حداقل با سعه صدر با مردم برخورد کند.
وی با اشاره به اینکه شورا باید با برنامه باشد و از مسئول گزارش ماهانه بخواهد گفت: ما هم از کلیه مسئولین در سطح شهرستان گزارش 6 ماهه می خواهیم و خود ما هم باید گزارش 6 ماه به مردم بدهیم و به مردم بگوییم که در این مدت چه کارهایی انجام گرفته و قرار است چه کارهای انجام بگیرد و اظهار امیدواری کرد که با کمک و همدلی هم انشاالله مسائل و مشکلات موجود در شهرستان را تا حد امکان حل خواهیم کرد و اضافه کرد که ما اختیارات کامل به معاون و همچنین به کارشناسان مربوطه در فرمانداری داده ایم که این مسائل و مشکلات در شهرستان پیگیری و حل شود.

بازدید [ 806 ]
برچسب ها